На Новий рік багато снігу та морозів не чекайте

— 10 грудня 2010, 12:17

Імовірність того, що на 31 грудня буде багато снігу та сильний мороз, дуже незначна, попереджає керівник Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

Таке припущення він пояснює тенденціями: "У попередні роки снігу на Новий рік не було, і дуже часто спостерігалася тепла погода".

"Імовірніше за все, температура на Новий рік буде близько нуля або невеликий мінус, а опади можливі у вигляді мокрого снігу", - додає Микола Кульбіда.

Минулу зиму головний синоптик називає виключенням із загального правила:

"Можна з упевненістю сказати, що найближчі 10 зим в Україні будуть з переважно підвищеними температурами, нестабільним сніжним покровом і з великою кількістю несприятливих явищ у вигляді ожеледі та мокрого снігу".

ВІДЕО ДНЯ

Щодо точності погодних прогнозів Микола Кульбіда зауважив, що "найбільш точні - це прогнози до п'яти днів".

"Від 5 до 10 днів уже носять ймовірний характер. Тобто в цей період уже не можна гарантувати з упевненістю на 90%, що погода буде саме такою. І від 10 до 15 днів - це загальні тенденції, на тлі яких не можна говорити про прогноз погоди в конкретному місті", - пояснює головний синоптик.

За його словами, "усі прогнози для конкретних місць, що виходять за рамки 15 днів, недоцільні і неможливі".

"Як правило, такі прогнози публікуються лише з популістською метою. На наших сайтах таких прогнозів немає. Прогнозувати точну погоду на майбутню весну або літо - це фантазія", - додав керівник гідрометцентру.

За матеріалами Ліга.net

Реклама:

Головне сьогодні