Forbes: найдорожчі покупки мільярдерів у 2010 році

За підрахунками міжнародної консалтингової компанії Bain, сума, витрачена цього року на розкішні покупки, сягнула 235 мільярдів, що відповідає рівню 2007-го року, пише видання.

Безперечним лідером цьогорічного рейтингу став російський сталевий магнат та власник футбольного клубу "Челсі" Роман Абрамович. 400 мільйонів доларів він інвестував у острівець Нова Голландія, розташований в дельті Неви.

Нова Голландія у Санкт-Петербурзі

Острів, що свого часу виконував роль військової бази, новий власник планує перетворити на культурний центр із музеєм, арт-галереєю, готелями, крамницями та офісами.

Другу сходинку посів очільник хеджевого фонду Стівен Коен, який виклав 110 мільйонів доларів за знамениту картину "Прапор" американського художника Джаспера Джонса.

"Прапор" Джаспера Джонса

І ще в 35,4 мільйонів доларів обійшлося колекціонеру "іконічне" зображення пляшки Coca-Cola, виконане відомим митцем Енді Ворхолом.

ВІДЕО ДНЯ

На третьому місці опинився перший пакистанський мільярдер Міан Мухаммад Манша. Його родина цього року придбала розкішний лондонський готель St. James Hotel & Club на 60 номерів.

St. James Hotel & Club

Заклад обійшовся покупцеві в суму від 85 до 95 мільйонів доларів - по півтора мільйони за кожен номер.

Техаський нафтовий магнат Келсі Воррен у квітні купив ранчо BootJack площею в 3.500 акрів, у Теллурайд, штат Колорадо.

Ранчо BootJack

Ця покупка стала найбільшою приватною операцією з нерухомістю 2010-го року. Маєток вартістю в 46,5 мільйонів доларів розрахований на 50 гостей, а його водний та спа-центр має площу понад 1000 квадратних метрів.

Легендарний лондонський ювелір Лоуренс Графф придбав на аукціоні Sotheby's у Женеві найдорожчу коштовність усіх часів - рожевий діамант вагою в 24,78 каратів.

Рожевий діамант

Камінь, який нині зветься на честь свого нового власника - The Graff Pink, обійшовся йому в 46 мільйонів доларів.

44 мільйони доларів виклали мексиканський мільярдер Карлос Слім та його партнери по бізнесу за восьмиповерховий маєток у стилі боз-ар, розташований на П'ятій Авеню в Нью-Йорку.

Попереднього власника споруди, магната нерухомості на ім'я Тамір Сапір спіткали фінансові негаразди.

Підприємець із Флориди Вейн Хайзенга витратив 40 мільйонів доларів, щоб викупити гольф-клуб Frederica Club, врятувавши той від занепаду.

Будиночок для човнів у Frederica Golf Club

Гонконзький магнат нерухомості Джозеф Лау виклав 16,7 мільйонів за антикварні курильниці у вигляді журавлів, придбані ним на аукціоні Christie's.

Антикварні курильниці у вигляді журавлів

Крон-принц Дубаю, шейх Мохаммед бін Рашид аль Мактум купив собі дві дюжини породистих коней на аукціоні в Англії, заплативши за цей табунець 5,4 мільйони.

Король казино Макао Стенлі Хо виклав 330 тисяч доларів за два білих трюфелі. Цей делікатес він придбав на аукціоні минулого місяця.

Два білих трюфелі

Як зауважує видавець журналу Fungi Брітт Бан'ярд, рідкісний делікатес навряд чи вдасться використати в кулінарних цілях, адже коштовні трюфелі вже перестигли.

І взагалі, йому важко пояснити, чому Хо витрачає такі великі суми на те, що називає "чорною, брудною картоплиною із сильним запахом".

"Коли щось стає рідкісним та справді дорогим, багаті люди повинні це одержати", - пояснив це сам Стенлі Хо.

Фото з сайтів Яндекс, Вікіпедія, АР, офіційних сайтів, gildedlife.com, News.com

Реклама:

Головне сьогодні