Лікарі пояснили, чому померлі "літають" над власним тілом

— 4 січня 2011, 14:36

Лікарі вважають, що знайшли пояснення переживань людей, "які повернулися з того світу".

"Дослідження електроенцефалограми помираючих пацієнтів показало підйом електричної активності перед самою смертю", - стверджує медик Джонатан Лік.

Вчені вважають, що цей підйом міг бути причиною навколосмертних переживань - загадкового медичного феномена, описаного людьми, що пережили клінічну смерть, - таких як входження в яскраве світло і ширяння над власним тілом.

Багато людей відносяться до цих відчуттів як до релігійних видінь і вбачають у них підтвердження теорії про загробне життя. Але вчені, які провели нове дослідження, вважають, що це не так.

"Ми вважаємо, що навколосмертний досвід може пояснюватися підйомом електричної енергії, що вивільняється, коли мозку не вистачає кисню", - зазначив Лакхмір Чавла, лікар реанімації в медичному центрі Університету Джорджа Вашингтона у Вашингтоні.

ВІДЕО ДНЯ

"Коли кровопостачання сповільнюється і рівень кисню падає, клітини мозку виробляють один останній електричний імпульс. Він починається в одній частині мозку і поширюється лавиноподібно, і це може дати людям живі ментальні відчуття", - пояснив він.

Дослідження Чавла, опубліковане в журналі Journal of Palliative Medicine, вважається першим дослідженням, що дало конкретне фізіологічне пояснення навколосмертного досвіду.

Хоча воно описує тільки сімох пацієнтів, Чавла стверджує, що бачив те ж саме "не менше п'ятдесяти разів", коли люди вмирали.

ТСН за матеріалами The Sunday Times

Реклама:

Головне сьогодні