Знайдено найменшу планету поза Сонячною системою

— 11 січня 2011, 11:17

Небесне тіло отримало назву Kepler-10b за назвою телескопа "Кеплер" Національного агентства США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA), через який її роздивилися.

Планета знаходиться в сузір'ї Дракона і розташована в 564 світлових роках від Землі. Її радіус перевищує земний лише в 1,42 рази, а маса - в 4,6 рази, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Орбіта Кеплер-10b знаходиться близько від її зірки, тому температура на поверхні планети досягає півтори тисячі градусів за Цельсієм, і життя на ній навряд чи існує.

Відкриття вже було оцінено як "одне з найглибших в історії людства". Про нього оголосили співробітники NASA на 217-й щорічній зустрічі Американського астрономічного товариства в Сіеттлі.

Вивчаючи Kepler-10b за допомогою телескопа, вчені застосували метод астросейсмології, в чомусь схожий на той, яким вимірюються землетруси.

"Нам вдається встановити параметри планети з фантастичною точністю. Ми можемо сказати без жодного сумніву, що це - кам'янистий світ, на якому можна встати ногами", - сказала професор астрофізики Наталі Баталха з NASA.

Науковець також визнала, що планета Kepler-10b непридатна для зародження життя, але її відкриття допоможе знайти планети, де такі умови є.

Реклама:

Головне сьогодні