Альпи ризикують залишитися без криги

— 11 січня 2011, 12:36

Глобальне потепління спричинятиме танення льодовиків у всьому світі, найбільше "дістанеться" європейським Альпам, вважають учені з університету Аляски.

Результати їхнього дослідження опубліковано у виданні Nature Geoscience, передає Німецька хвиля.

Згідно з висновками науковців, у всьому світі до кінця цього століття обсяги крижаного покриву зменшаться на 15-27%.

"Танення льодовиків у таких масштабах матимуть серйозний вплив на ситуацію із забезпеченням водою", йдеться у висновках геофізиків Валентини Радич і Реґіне Гок університету Аляски.

За їхніми даними, танення льодовиків відбуватиметься нерівномірно. Зокрема, наприклад, європейські Альпи втратять приблизно 75% свого снігово-крижаного покриву, Нова Зеландія - 72%. Водночас на височинах в Азії, згідно з прогнозом науковців, до 2100 рок у розтане тільки близько десяти відсотків криги.

ВІДЕО ДНЯ

Це дослідження не бере до уваги прогноз для крижин Гренландії та Антарктики, де зосереджено найбільшу кількість льодовиків. Однак лише охоплені увагою науковців льодовики після танення таких обсягів води можуть призвести до збільшення рівня води у світовому океані приблизно на 12 сантиметрів.

Для своїх розрахунків фахівці використали комп'ютерну модель, що базується на даних, одержаних за період між 1961 і 2004 роками з понад 300 льодовиків.

Реклама:

Головне сьогодні