Японці планують клонувати мамонта

— 19 січня 2011, 10:41

Японські вчені збираються клонувати мамонта. Генетичний матеріал для експерименту мають взяти з заморожених решток тварини, що зберігаються в російській лабораторії, повідомляє "Німецька хвиля".

Підготовчі роботи для здійснення цієї мети вже проводяться, сказав керівник команди науковців Акіра Ірітані, професор Кіотського університету.

Разом зі своїми колегами він планує для експерименту використати яйцеклітину самиці слона, яка раптово померла у зоопарку. З клітини мають видалити ядро, імплантувавши туди генетичний матеріал мамонта.

Ембріон, який учені розраховують отримати внаслідок цих маніпуляцій, має виносити сурогатна мати, також самиця слона. Ці тварини є найближчими родичами вимерлих наприкінці льодовикового періоду.

Як очікується, матеріал з російської лабораторії японським ученим нададуть влітку цього року.

ВІДЕО ДНЯ

У своїх дослідах вчені відштовхуватимуться від робіт японського науковця Теругіко Вакаяма, котрому вдалося клонувати мишей з матеріалу, що перебував у замороженому стані упродовж 16 років.

Команда вчених на чолі з Ірітані взяла цю технологію за основу, водночас удосконаливши її. Якщо плани науковців вдасться втілити в життя, то до народження маленького мамонта має пройти від п´яти до шести років.

"Технічні проблеми вже вирішено, все, що нам потрібно, це гарні проби м'яких тканин замороженого мамонта", - сказав Ірітані.

Водночас міжнародна команда науковців ще 1999 року заявляла, що спробує провести експеримент з клонування мамонта. Тоді багато експертів вважали ці плани нереальними або принаймні ймовірність успішної спроби оцінювалась як низька, адже генетичний матеріал дуже сильно пошкоджений.

Реклама:

Головне сьогодні