Учені розшифрували геном збудника кишкової інфекції у Німеччині

— 3 червня 2011, 14:15

Науковці з ФРН та Китаю розшифрували геном небезпечної бактерії, що спричинила спалах тяжкої форми кишкової інфекції в Німеччині.

Роботу було завершено у ніч на четвер. Бактерія є мутованим видом двох різних штамів, пише Deutsche Welle.

"Ідеться про особливий тип збудника", - сказав бактеріолог Хольгер Роде з Університетської клініки Hamburg-Eppendorf, коментуючи результати дослідження. Вчені ідентифікували в генетичному матеріалі збудника інфекційного захворювання у Німеччині частини двох різних штамів бактерії.

За словами Роде, цей вид хвороботворного мікроорганізма є віддаленим родичем звичайної ентерогеморрагічної кишкової палички. Ця нова генетична комбінація сприяє, наприклад, тому, що бактерія прикріплюється до клітин кишкової тканини, що забезпечує їй можливість спричинити більше шкоди організму людини. Крім того, небезпечна паличка має надзвичайно високу стійкість до антибіотиків.

Розшифровані науковцями дані упродовж наступних тижнів мають пройти ретельне вивчення та інтерпретацію. Ще на початку цього тижня німецькі експерти висловлювали припущення, що теперішній спалах інфекції спричинила бактерія-гібрид, котра поєднує в собі характеристики різних збудників.

Експерти продовжують інтенсивний пошук джерела поширення небезпечної кишкової інфекції, однак результату поки що немає.

Тим часом Іспанія піддала різкій критиці дії Німеччини та ЄС. Німецькі фахівці зробили "скандальну помилку", коли повідомили про зв'язок між поширенням інфекції та іспанськими огірками, а Єврокомісія занадто повільно реагувала, заявив у четвер іспанський прем'єр-міністр Хосе Родрігес Сапатеро.

Він також оголосив про наміри іспанського уряду вимагати відшкодування збитків. Водночас Сапатеро не повідомив, до яких саме інстанцій планується подавати позови. Іспанські фермери оцінюють свої збитки внаслідок скандалу у 200 мільйонів євро за тиждень.

Напередодні, після результатів нових аналізів Єврокомісія зняла застереження щодо іспанських огірків. Натомість Росія віднині поширила заборону імпорту овочів на всі країни ЄС. Єврокомісія вже назвала такі дії Москви "невідповідними" і зажадала пояснень.

Реклама:

Головне сьогодні