Україну прийняли в Європейську Раду професійних виноробів

— 3 червня 2011, 14:25

З травня поточного року до Європейської Ради професіоналів вина (CEPV) вступив голова Українського бюро винограду і вина Іван Плачков.

Рішення про це було прийнято в іспанському місті Толедо на засіданні Європейської ради професіоналів вина і Міжнародної ради Асамблеї європейських виноробних регіонів (АЕВР).

У ці дві організації входять винороби з найкращих виноробних господарств Португалії, Франції, Іспанії, Німеччини, Італії, Румунії, Бельгії та інших європейських країн. До прийнятих рішень та думки цих двох організацій прислуховуються Європарламент та Єврокомісія.

Як сказав Іван Плачков у зверненні до преси: "Те, що представник від України входить в настільки відому і впливову виноробну організацію, надзвичайно важливо для популяризації українського вина, як у Європі, так і в усьому світі. Нашій країні є, що показати и чим пишатись. Виноробство в Криму, на території Херсонської області і Бессарабії було розвинене на 1000 років раніше, ніж у Франції.

Пам'ятаючи про це, сьогодні ми повинні створювати необхідні умови для формування невеликих виноробних господарств, за типом французьких, щоб вони виробляли якісні авторські вина. Крім того, однією з основних наших цілей є формування європейської культури споживання вина у наших співвітчизників".

В даний час до Асамблеї входить 75 виноробних регіонів з 18 європейських країн. Щороку представники виноробень зустрічаються, щоб визначити напрями діяльності щодо налагодження співпраці між собою, а також з винними регіонами з інших частин світу, для обміну досвідом, проведення різних семінарів та інше.

Особлива увага, останнім часом, приділяється розвитку винного туризму в країнах-членах Асамблеї. Вперше на засіданні АЕВР, який проходило у травні 2011 року, в якості нового винного регіону була представлена Одеська область.

Реклама:

Головне сьогодні