На дні Атлантики знайшли ще один корабель, заповнений сріблом. Фото

— 11 жовтня 2011, 17:03

Обидва вони стали жертвами німецьких субмарин, але в різних світових війнах, пише ТСН.

Останню знахідку дайвери з Odyssey Marine Exploration виявили на глибині 2,5 км. Британський корабель часів Першої світової війни British SS Mantola затонув 9 лютого 1917 року.

Його підбив німецький підводний човен U-81. Попри солону воду і давній час затоплення, Mantola збереглася в на диво гарному стані.

Корабель перевозив срібло на суму 110 тисяч фунтів стерлінгів, тобто, за розцінками 1917 року, там може перебувати близько 600 тис. унцій (майже 17 тонн) цього дорогоцінного металу. За поточними цінами, вартість цього вантажу становитиме близько 12 мільйонів фунтів.

80% знайдених скарбів дістанеться компанії Odyssey. Її представники вже заявили, що кошти планується пустити на майбутні пошукові операції затонулих скарбів.

Всього місяць тому Odyssey Marine Exploration знайшла на океанському дні судно часів Другої світової війни SS Gairsoppa, яке заповнене 7 млн ​​унцій срібла на суму 155 млн фунтів стерлінгів.

Пароплав Gairsoppa, який ішов до Британії з Індії, був атакований торпедою з нацистського підводного човна і затонув у 1941 році. Він пішов на дно в 500 км на північний захід від Ірландії. З 84 осіб екіпажу врятувався лише один.

Реклама:

Головне сьогодні