Німецьким школярам щотижня доводиться пропускати уроки

— 7 листопада 2011, 12:48

Основна причина – дефіцит учителів, пише Deutsche Welle.

Про це свідчать дані Німецького товариства філологів. "На кожну навчальну годину, яка "випадає" без заміни, припадає ще одна, яку проводять поза рамками регулярного навчального розкладу", - розповів Гайн-Петер Майдінґер, голова Німецького товариства філологів.

У цілому ж німецьким школярам щотижня доводиться пропускати чи надолужувати поза розкладом майже мільйон уроків. Загальна кількість уроків, які 765 тисяч учителів у Німеччині мали б поводити щотижня, складає від 12 до 14 мільйонів академічних годин.

Найкращою, за словами Майдінґера, ситуація з "непроведеними уроками" є у початковій школі: тут не відбуваються лише чотири відсотки від загальної кількості уроків. У німецьких гімназіях цей показник становить уже вісім відсотків.

Найгіршою ситуація з непроведеними чи перенесеними навчальними годинами є у професійних школах (училищах) – 10 відсотків уроків тут не відбуваються своєчасно або ж узагалі.

ВІДЕО ДНЯ

Передусім у професійних школах упродовж багатьох років не вистачає вчителів. Тисячі вакантних місць чекають на педагогів. Близько 10 тисяч додаткових вчителів потребують німецькі гімназії.

Поліпшити ситуацію не допомагають навіть спеціально створені мобільні резерви вчителів, оскільки їхній розподіл теж планується заздалегідь, тож, швидко реагувати на нові потреби замін вони не можуть.

Зважаючи на таку нагальну проблему, міністр культури федеральної землі Саксонія Роланд Веллер закликав заохочувати молодь обирати професію вчителя: "Аби мати достатньо вчителів завтра, необхідно давати їм освіту вже сьогодні, інакше в майбутньому спеціалістів не вистачатиме в усіх галузях".

Реклама:

Головне сьогодні