Заради економії у школах продовжили канікули, а вчителів відправляють у відпустку

— 9 листопада 2011, 13:43

Як пише інтернет-видання "Полтавщина", таким чином учителів попросили 4 дні попрацювати безкоштовно.

Учителька полтавської школи № 33 розповіла: "Усе почалося з того, що осінні канікули продовжили на тиждень. Аргументували це економією на опалення шкіл".

"Однак на канікулах ми мали провести з дітьми трудові десанти на пришкільній території, заходи в класі, а також екскурсії по місту. За жовтень місяць нам зарплати закрили, але після канікул, 31 жовтня ми мали відпрацювати пропущені уроки", - зазначив вона.

"Пропонували це зробити в суботні дні, але більшість батьків відмовилися. Тоді пішли іншим шляхом – і ми проводили по 8-9 уроків на день, причому додаткові – безкоштовно", - розповіла вчителька.

За її словами, така практика поширена й зазвичай проблема вирішується "полюбовно".

ВІДЕО ДНЯ

У середньому, за кожен проведений урок учителю мають платити 70-80 грн. У результаті "відпрацювання" додаткового канікулярного тижня вчителі не дорахувалися від 140 до 640 грн.

Крім того, нещодавно від міського відділу освіти надійшла інформація, що цього року на зарплати вчителям не вистачає 2 млн. грн., а тому їм доведеться на 4 дні написати заяви за свій рахунок – але при цьому все ж таки вийти на роботу.

"Останній раз таке було три роки тому, але тоді нам швидко повернули ці гроші. А зараз про гроші ніхто навіть не говорить. Пропонують замість оплати – відгули. Тобто особисто мені запропонували "погуляти" на 800 грн.", - сказала вчителька.

Вона також розповіла виданню, що у школі працюють 95 учителів, які отримують, у середньому, 2,5-3 тис. грн. зарплати на місяць. Тижневе навантаження – приблизно 20 годин. На канікулах учитель теж працює – 4 години на день.

При цьому вчителі задоволені матеріальним забезпеченням 33-ї школи. Цього року вона отримала 17 нових комп'ютерів, мультимедійний проектор, а також оргтехніку.

У лютому цього року влада Полтави заявляла, що для зарплати бюджетникам не вистачає 25 млн. грн.

Тодішній заступник мера Діонісій Каплін тоді зазначив: "Ми підрахували, що якщо відправити по черзі всіх співробітників бюджетної сфери у відпустку за свій рахунок на два тижні, дефіцит бюджету можна зменшити до 8-9 млн. Але на це ніхто не піде".

Реклама:

Головне сьогодні