Майже чверть українських сімей живуть за межею бідності

— 14 листопада 2011, 16:28

Про це заявив експерт Центру Разумкова, колишній перший заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко на прес-конференції в понеділок, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, останні дані свідчать, що на сьогоднішній день 23% сімей, де всі члени в сім'ї працюють, перебувають за межею бідності, а якщо працює лише одна людина - 37%.

Ризик бідності збільшується за наявності дітей.

Так, за наявності однієї дитини за межею бідності перебуває 26% сімей, двох дітей - 39%, четверо і більше - понад 70% сімей.

При цьому розшарування за бідністю між сім'ями в селі і місті є дуже значним.

ВІДЕО ДНЯ

У місті за межею бідності перебуває 15% сімей, у селі - 36%.

За словами Розенка, причинами цього є політика держави на дешеву робочу силу, а також перебування значної частини економіки в тіні.

42% в доходах громадян в Україні складає заробітна плата, а 39% - соціальні трансферти і виплати. Водночас у країнах Європи частка заробітної плати в доходах становить до 60%.

На сьогоднішній день за середньоукраїнського рівня заробітної плати у 2,7 тис. грн у галузі освіти середня зарплата становить 2,1 тис., охорони здоров'я - 1,7 тис., а в сфері надання соціальних послуг - 1,7 тис.

Водночас у галузі держслужби середня зарплата становить 3,1 тис. грн.

Таким чином, існує дисбаланс між тим, скільки влада витрачає на своє утримання і на утримання бюджетної сфери.

Крім того, за словами Розенка, Україна знаходиться на порозі чергової хвилі втрати трудового та інтелектуального потенціалу.

Він зазначив, що на сьогоднішній день Україна посідає 3-тє місце за кількістю заявок на отримання грін-карти на роботу в США після Нігерії і Гани.

Експерт зазначив, що такі заявки подали 853 тис. громадян України.

Реклама:

Головне сьогодні