На Запоріжжі у заказнику будують котеджі, місцеві жителі стріляють. Відео

— 16 грудня 2011, 12:06

Подія сталася у місці, яке екологи називають унікальним - такого різноманіття флори і фауни немає більше ніде. Більшість тутешніх рослин занесені до Червоної книги. Свого часу ця територія дуже подобалась Леоніду Кучмі, який не раз відпочивав у мисливській резиденції за кілька кілометрів звідси, повідомляє ТСН.

Місцеві жителі побачили у заказнику бульдозери місяць тому. Робітники почали розрівнювати землю, знищуючи рослинність та пташині поселення.

Днями техніку розстріляли місцеві мисливці. За словами робітників, вони прострелили радіатор, скло. Робітники не розуміють цих дій, адже, за їх словами, все що вони роблять – законно.

Віддати 8 гектарів заказника під приватні забудови дозволила Генічеська міська рада. Хоча місто Генічеськ - у Херсонській області, а заказник - у Запорізькій - депутатів це не зупинило.

"Територія міста – це територія міст. Але є територія Генічеської міської ради. Територія протягається на 50, на 60 км у різні сторони", – заявив міський голова Генічеська Олександр Пінаєв.

Натомість, за словами правоохоронців депутати не лише влізли до чужої області. На території заказника взагалі можна щось будувати лише з дозволу Кабміну.

"Саме депутати зацікавлені отримати ці земельні ділянки. Я не буду називати прізвища, але у списку тих депутатів є прізвища посадових осіб міської, районної адміністрації", - зазначив прокурор Генічеського району Андрій Медведєв.

Поки прокуратура готує позов до суду, бульдозеристи ремонтують техніку. Вони кажуть, що припинити роботи їм не наказували. Тож підготувати територію під будівництво обіцяють швидше, ніж закінчиться суд.

Як пояснив у коментарі "Українській правді. Життя" заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк, пошкодження території заказника є злочином, покарання за який передбачене статтею 252 Кримінального кодексу. Прийняття рішення про надання землі у заказнику не може прийматись ніким крім Кабінету Міністрів.

"Не говорячи вже про порушення, яке вчинили депутати, взявши на себе роль кабміну, навіть робітники з бульдозера, які власне пошкоджують заказник, найближчим часом можуть опинитись за ґратами на термін до 5 років", - каже Василюк.

Реклама:

Головне сьогодні