На фермах в Японії рис і пшеницю будуть вирощувати роботи

— 20 січня 2012, 15:09

Так, як повідомляє міністерство сільського господарства, яке цитує Дзеркало тижня, вони будуть розміщені у префектурах Міягі та Івате, які найбільшою мірою постраждали від потужних цунамі, викликаних найсильнішим в історії країни землетрусом 11 березня.

Експеримент починається у нинішньому фінансовому році, на нього на першому етапі передбачається виділення 760 млн. єн (майже 10 млн. доларів). На одній з ферм, зокрема, на площі 250 га стануть вирощувати рис, пшеницю і соєві боби. Поля будуть обробляти автоматичні плуги, роботи-сівалки.

Зібраний врожай довірять вивозити роботам-вантажівкам. Всі ці автомати будуть з'єднані в єдину систему за допомогою апаратів глобального позиціонування GPS.

Передбачається максимально впроваджувати електромобілі, які будуть заряджатися від невеликих місцевих гідро- і сонячних електростанцій. Вихлопні гази від автівок із двигунами внутрішнього згоряння за допомогою особливої ​​системи будуть збирати і використовувати в якості своєрідного добрива для зернових.

Передбачається також запровадити спеціальні світлодіодні лампи, які замість екологічно шкідливих пестицидів будуть "охороняти" урожай від комах.

Міністерство має намір залучити до проекту провідні приватні компанії Японії, включаючи "Панасонік", "Фудзіцу", "Хітаті", "Шарп".

У разі успіху експеримент з автоматизованими фермами передбачається поширити на всю країну, де останнім часом катастрофічно скорочується і старіє сільське населення.

Реклама:

Головне сьогодні