Табачник хоче обміняти українську мову на інформатику

— 20 лютого 2012, 09:11

Про це він заявив у коментарі газеті Сегодня.

"Абсолютна неправда! Схрещувати предмети ніхто не буде, - заявив Табачник.

"Справа в тому, що в стандарті записано: гуманітарна складова досягається викладанням наступних предметів - і йде перерахування. Це норма стандарту, де через кому записана "Історія України", "Загальна історія" і т.д. Але якщо в розділі "Природничі науки" записана "Біологія" і "Географія", "Фізика" і "Хімія", це не виходить, що біологію з географією й фізикою з хімією хтось буде схрещувати!" - заявив він.

Міністр також підкреслив, що Міносвіти поки не має відношення до проекту.

"Це проект, що розробляється групою вчених Національної академії педагогічних наук і який потім, після закінчення його підготовки, буде переданий у міністерство й виставлений для обговорення", - пояснив Табачник.

ВІДЕО ДНЯ

Говорячи про скорочення кількості уроків української мови й літератури, Табачник пояснив, що подібні пропозиції дійсно будуть розглядатися.

"Не пам'ятаю конкретні цифри, але скорочення можливі, серед іншого вони можуть торкнутися української мови й історії. Робиться це з двох причин", - сказав він.

"По-перше, щоб 1 урок на тиждень заощадити для більш поглибленого вивчання інформатики. Друга причина - це плани введення уроків другої іноземної мови", - додав він.

За словами Табачника, у Європі, "куди так хочуть наші доброзичливці, 85% школярів учать дві іноземні мови".

"Для інформатики й другої іноземної мови потрібні додаткові години, але додати 9-10 уроків на тиждень не дозволяють фізіологічні норми. Тому на певні скорочення міністерство, можливо, піде", - сказав він.

На даний момент в 5-7 класах українську мову вчать 3 години на тиждень, в 8-11 класах - 2 години на тиждень. Пропозиція академії - 2 години на тиждень із 5 по 11 клас. Також на 1 урок на тиждень планують скоротити вивчення в 5-9 класах історії.

Реклама:

Головне сьогодні