"Дітей з пробірки" вже 5 мільйонів

— 3 липня 2012, 13:29

Такими є результати дослідженні, яке було представлено на конференції фахівців з лікування безпліддя, пише Бі-Бі-Сі.

Леслі Браун з чоловіком і донькою Луїзою, народженою "з пробірки"

Перша "дитина з пробірки" Луїза Браун народилася у Великобританії в липні 1978 року. Її мати Леслі Браун померла в червні цього року.

Останні дані про кількість дітей, народжених батьками, які страждають безпліддям, були предствлені ​​на конференції Європейського співтовариства репродукції людини і ембріології.

Міжнародний комітет з контролю за допоміжними репродуктивними технологіями (Icmart) проаналізував офіційні дані до 2008 року і оцінки наступних трьох років, і озвучив загальну кількість "дітей з пробірки" – 5 мільйонів.

"Ця технологія була досить успішною в лікуванні пацієнтів, які страждають безпліддям, - заявив голова комітету Девід Адамсон. - Мільйони сімей обзавелися дітьми за допомогою процедури ЕКО, що зменшило тягар безпліддя".

"Технологія була значно вдосконалена за ці роки, що дозволило збільшити кількість вагітностей", - додав Адамсон.

Щорічно проводиться близько 1500000 циклів екстракорпорального запліднення, завдяки чому народжується 350 000 дітей.

"Сьогодні ЕКО - частина норми, це більше не є процедурою, якої соромляться", - вважає консультує гінеколог і директор по ЕКО лікарні Гаммерсміт Стюарт Левері.

Разом з тим він попереджає, що великий успіх допоміжних репродуктивних технологій не повинен вводити в оману, даючи парам можливість відкладати народження дітей.

Левері зазначає: "Підступність у тому, що якщо люди відкладають народження дітей, вони ставляться до ЕКЗ як до страховки, якою вони можуть скористатися на певному етапі. Але, на жаль, факти свідчать, що відсоток успішних ЕКЗ - не надто приголомшливий для жінок по мірі того, як вони стають старшими".

Леслі Браун (ліворуч) - перша жінка, яка народила "дитину з пробірки", і її донька Луїза

Старший викладач андрології в Університеті Шеффілда Алан Пейсі заявив: "Думаю, важливо, що ми дісталися до п'яти мільйонів. Це набагато більш соціально прийнятне, ніж в попередні 10-20 років".

"Єдине попередження: ми повинні упевнитися, що пари розуміють, що ЕКЗ - не гарантоване рішення. І якщо вони мають можливість завести дітей у більш молодому віці, вони повинні спробувати зробити це", - сказав Пейсі.

"ЕКО дійсно потрібно залишити тим, кому це насправді потрібно", - додав він.

Фото The Daily Mail

Реклама:

Головне сьогодні