"Допитливий" марсохід приземлився на Марсі і передав історичні знімки. Фото

Він показує поверхню Червоної планети поблизу місця приземлення.

Посадка марсоходу здійснювалася в автоматичному режимі. Фахівцям з NASA залишалося лише вести моніторинг, але втручатися в процес посадки не довелося, пише "Німецька хвиля".

Раніше на анімаційному ролику, представленому ЗМІ, NASA продемонструвала, як мала відбуватися посадка на Марсі. Найбільшим побоюванням було те, що найменша поламка може поставити хрест на всій місії цього апарату.

Історичне фото

Але "Curiosity" приземлився й навіть передав перший знімок. Він низької якості і зроблений допоміжними камерами, які дозволяють контролювати пересування апарату. Основна камера поки що не задіяна в робочому режимі. Очікується, що вона передаватиме відео та фото високої якості.

Тінь від апарату на другому фото

На другому знімку можна розглянути тінь від апарату, а на третьому видно поверхню кратеру.

ВІДЕО ДНЯ

Під час спуску допоміжні камери були закриті спеціальними фільтрами, призначеними для захисту від пилу.

Після посадки фільтри видаляються, і камера може знімати якісніші зображення.

На борту "Curiosity" – велика кількість складної апаратури та інструментів, за допомогою яких фахівці спробують зрозуміти, чи є Марс придатним для життя й чи воно колись тут могло існувати.

Розшифровка марсоходу від NASA

Крім того, серед завдань місії "Curiosity" на Марсі - хімічний аналіз ґрунту. Для цього апарат оснащений буром, здатним проходити вглиб поверхні на 5 сантиметрів, і різними хімічними аналізаторами. Серед них є газовий хроматограф, мас-спектрограф, рентгенівський спектрограф та інші прилади.

"Curiosity" має попрацювати на Марсі 687 земних днів - рівно рік за марсіанським літочисленням.

Дослідження за допомоги марсоходу Curiosity – один із найамбітніших і найдорожчих проектів, здійснюваних останнім часом. Його вартість складає 2,5 мільярда доларів, це перша спроба астробіологів дослідити Марс із часу запуску зондів Viking у 1970-х роках, додає Радіо Свобода.

У NASA радіють успішному приземленню

Президент США Барак Обама вже привітав успішний початок місії "Curiosity", назвавши його приземлення "неперевершеним подвигом технологій, яким можна пишатися".

Обидва фото поверхні Марсу

Реклама:

Головне сьогодні