Донецьк став найбагатшим містом України

Столиця Донбасу та місто троянд вперше отримало титул найбагатшого міста України за версією журналу "Фокус". Двадцятку найзаможніших очолили також Київ, Харків, Херсон та Львів.

У попередніх рейтингах жодному місту не вдавалося обігнати Київ. Він не став першим ні в одному з критеріїв, але обскакав столицю за загальною сумою балів, так як жоден з економічних факторів у місті "не провисає", повідомляє "Фокус".

Чисельність населення в найбагатшому місті України втричі менша, аніж у Києві, на кожного мешканця тут припадає більше готелів, ресторанів,відділень банків. В столиці Донбасу низький рівень безробіття, а кожен рік фіксується збільшення кількості підприємців.

У столиці України, яка посіла друге місце, найбільші витрати у перерахунку на одного мешканця – 5720 гривень. Для порівняння в Одесі міський бюджет витрачає лише 2708 гривень на мешканця на рік.

Київ

Київ лідирує за абсолютною кількістю створених робочих місць. У цьому аспекті добре справи йдуть також у Харкова, Донецька та Дніпропетровська. Найнижчим рівнем безробіття може похвалитися Комсомольск. Найбільше безробітних виявилось в Переяславі-Хмельницькому, Ладижині і Севастополі.

ВІДЕО ДНЯ

Традиційно найвищою середньою заробітною платою можуть похвалитися міста-супутники атомних електростанцій – Енергодар (6171 грн), Кузнєцовськ (6060 грн), Южноукраїнськ (5877 грн) та Нетішин (5665 грн). Але високих зарплат не було достатньо для цих міст, аби потрапити у Топ-20 рейтингу.

Срібний призер Харків

Зате Трускавець з середньою зарплатою близько 1600 гривень опинився на 18 рядку рейтингу, проте місто отримало максимальний бал за кількістю банківських відділень, готелів та торговельно-розважальних центрів на душу населення.

Херсон зайняв четверту позицію

За житловою площею на одного мешканця лідирує Буча, яка не потрапила в двадцятку. Тут на одного мешканця припадає майже 105 квадратних метрів. Лідером за площею новобудов став Вишгород, але цього також виявилось недостатньо, щоб потрапити в рейтинг.

Львів замикає п'ятірку

Розраховуючи рейтинг видання брало до уваги рівень забезпеченості економічно активного населення, середню заробітну плату, витрати міського бюджету на одного мешканця, рівень зайнятості і безробіття, рівень ділової активності.

Враховувався також розвиток торговельно-розважальної інфраструктури, житловий фонд міста, враховуючи житло, побудоване за останній рік.

Топ-20 найбагатших міст України:
1.Донецьк
2. Київ
3.Харків
4. Херсон
5. Львів
6. Дніпропетровськ
7. Одеса
8. Ялта
9. Запоріжжя
10.Кременчук
11. Хмельницький
12. Севастополь
13. Тернопіль
14. Сімферополь
15. Суми
16. Івано-Франківськ
17. Чернівці
18. Трускавець
19. Ужгород
20. Славутич

Фото Wyr.com.ua, Кherson.pro, My-sokol.livejournal.com, Tour-smart.co.uk

Реклама:

Головне сьогодні