У Чорнобилі вже можна навіть жити – експерти

— 15 серпня 2012, 16:21

Про це заявили українські експерти на прес-конференції у середу, повідомляє Інтерфакс.

"За радіологічним показником для проживання в місті Чорнобиль фактично перешкод немає, але законодавство забороняє розміщення в зоні відчуження", - заявив член Національної комісії з радіаційного захисту населення Олег Бондаренко.

"Я вважаю, час вже думати про те, що частину зони можна відкривати для використання без обмежень. Це переважно південна частина", - додав він.

Так, на його думку, в Чорнобилі можна дозволити проживання для персоналу, який здійснює роботи із перетворенню об'єкта "Укриття" на екологічно безпечний об'єкт, а також обслуговуючому персоналу ЧАЕС. Він нагадав, що зараз ці люди працюють за вахтовим методом.

За його словами, згідно з медичними нормами, для персоналу допустима доза опромінення становить 20 мілізіверт на рік, але на практиці вона не перевищує 1,2 мілізіверт на рік.

ВІДЕО ДНЯ

Водночас, за словами Бондаренка, зараз у зоні відчуження, окрім самопоселенців, яких налічується близько 300 осіб, проживають й інші люди.

"Якщо говорити відверто, є багато людей, які там вже живуть, працюють, але без розголосу. Тут є ситуації де-факто і де-юре, які розходяться, і треба їх звести, щоб повернути ситуацію в нормальне русло", - констатував він .

Олег Бондаренко вважає, що в зоні відчуження можна дозволити інвестиційну і господарську діяльність, зокрема, розведення великої рогатої худоби, вирощування тварин для отримання хутра, а також технічних культур, зокрема, льону.

Заступник генерального директора державної установи "Науковий центр радіаційної медицини" АМНУ Віктор Сушко також вважає, що Чорнобиль може бути заселений, але після відновлення соціальної інфраструктури.

"Чорнобиль і 30-кілометрова зона - не зовсім одне й те саме в плані забруднення. Відкривати повністю територію, без доведення її до рівня 2-3 зони, рано. Хоча в самому місті Чорнобилі для перебування персоналу на сьогоднішній день з медичної точки зору немає значних впливів і обмежень", - сказав він.

Реклама:

Головне сьогодні