Білл Гейтс зайнявся туалетами майбутнього

— 18 серпня 2012, 10:02

Його фонд днями у Сіеттлі нагородив найперспективніші винаходи науковців з провідних університетів світу, які запропонували свої ідеї, спрямовані на поліпшення стану здоров'я і життя людей, пише "Німецька хвиля".

"Туалети – це надзвичайно важливо для громадського здоров'я та людської гідності", - заявив мільярдер.

У своєму блозі він наголосив, що забруднена фекаліями вода спричиняє хвороби, жертвами яких щороку стає півтора мільйона дітей. У всьому світі, за його словами, два з половиною мільйони людей не мають доступу до санвузлів.

Перша премія (сто тисяч доларів) дісталася розробникам туалету, що працює на сонячній енергії, а також додатково виробляє струм і водень. Над винаходом працювала команда науковців Каліфорнійського інституту технологій.

Апнглійський університет у Лафборо здобув другу винагороду (шістдесят тисяч доларів) за туалет, котрий переробляє відходи на вугілля, мінерали та очищену воду. Науковці канадського університету в Торонто вибороли третю премію (40 тисяч доларів) за туалет, який очищує відходи, продукуючи сировину і чисту воду.

ВІДЕО ДНЯ

Благодійний фонд Білла та Мелінди Гейтс рік тому закликав науковців у всьому світі розробити такі туалети, які будуть здатні переробляти продукти людської життєдіяльності за умов відсутності водопроводу в корисні ресурси, наприклад, струм та воду.

Команди-учасники з різних країн світу упродовж 14 і 15 серпня демонстрували свої винаходи у Сіеттлі. Серед учасників заходу були також інвестори та представники громад, для яких і передбачені такі туалети майбутнього.

Реклама:

Головне сьогодні