Вчені розробили ідеальний розпорядок дня жінок: 36 хв на роботу, 46 хв на дітей

— 2 листопада 2012, 12:15

Сама модель авторів Кристіана Кролля з бременського Jacobs University та Себастіана Покутти була опублікована в американському журналі Journal of Economic Psychology, пише "Німецька хвиля".

Ця модель спирається на опитування, яке провели ще в 2004 році. Нобелівський лауреат з економічних наук Деніел Канеман разом зі своєю командою попросили 909 представниць жіночої статі, виключно працевлаштованих, відповісти, що і як довго вони робили протягом минулого дня, і як вони себе після цього почували.

На підставі саме цих даних Кролль та Покутта створили модель "ідеального дня". Отже, у переліку містяться лише види діяльності, враховані в опитуванні Канемана та його колег.

Вони лише підрахували, якою має бути тривалість кожного виду занять, аби принести максимальне задоволення прожитим днем. Адже година шопінгу може підняти настрій, а п'ять годин – навряд.

Найбільш разюча відмінність між реальним та "ідеальним" розпорядком дня стосується часу на професійну працю.

ВІДЕО ДНЯ

В опитаних Канеманом жінок вона тривала в середньому чотири години, в "ідеальному" ж дні скоротилася до трохи більше півгодини. Суттєво менше слід було б витрачати на телефонні розмови (57 хвилин замість 88), перегляд телевізора (55 замість 78 хвилин) та "бродіння" в Інтернеті (48 замість 67 хвилин).

За рахунок скорочення тривалості професійної праці в ідеальній моделі знайшлося більше часу на занедбані сфери: романтичний час із партнерами (106 хвилин), молитву й медитацію (73 хвилини), спорт (68 хвилин), шопінг (56 хвилин).

Як це не дивно, але ідеальний день жінок пов'язаний із довшою роботою по господарству (47 замість 39 хвилин). Психологи пояснюють це тим, що зміна виду зайнятості взагалі є бальзамом для душі.

На догляд за дітьми респондентки витрачали 39 хвилин на день, до ідеалу (46 хвилин) їм вистачало, на диво, мало. Отже, постає питання: якщо мам повністю звільнити від роботи, чи буде більшість із них у захваті від перспективи по кілька годин на день займатись сином чи донькою?

Як підкреслює у своїй статті Кролль, створений "бездоганний" розпорядок дня не обов'язково можна реалізувати на практиці.

"Тому, хто працює лише 36 хвилин на день, дуже ймовірно, буде важко звести кінці з кінцями", - пише дослідник.

Він додає, що у кожного з нас можуть бути власні уявлення про ідеал, тож не треба вважати сконструйований "ідеальний розпорядок дня" - абсолютом.

Реклама:

Головне сьогодні