У Черкасах на літо хочуть позакривати дитячі садки

— 22 лютого 2013, 11:04

Причина – дефіцит фінансування дошкільних закладів сягнув майже 20 мільйонів гривень. Через це у профільному міському департаменті вирішили вдатися до "оптимізації та економії".

Один із таких кроків – періодичні закриття дошкільних закладів. За підрахунками чиновників, це дозволить заощадити близько 3,5 мільйона гривень, повідомляє Радіо Свобода.

За статистикою, у літні місяці батьки приводять у дошкільні заклади половину від загальної кількості малюків.

Утім, щоб не здіймати зайвого галасу, заздалегідь – ще у лютому – у департаменті намагалися з’ясувати думку батьків. Але зрештою в деяких садочках батьків просто ставили перед фактом.

Про це розповідає черкащанка, мама двох дошкільнят Надія Кондратьєва.

"Дали бланк, де в одному рядку треба було поставити підпис, що ми знаємо про закриття, а в іншому, що згодні. Усі, звісно, ставили підпис, а деякі навіть не читали, що підписували. Вибору не давали. Сказали: "Як хочете, а садочок все одно закриють. Це стосується усього міста, усіх садочків. Усі батьки підписують, і ви підписуйте". Щоправда вихователі не наполягали на тому, щоб ми підписували. Але казали, що ми таким чином ситуацію не змінимо", – каже жінка.

В іншому дошкільному закладі черкащанці Вікторії Черкасовій вихователі "рекомендували" враховувати думку більшості батьків з групи та обирати саме липень для оздоровлення своєї доньки.

"Я не виключаю, що не всім це зручно і мене теж зачепила трохи ультимативна форма, що "от липень, значить липень". Хтось із батьків казав, що їм у липні не зручно, що вони запланували на серпень якусь відпустку, але вихователі наполегливо радили все ж таки подумати, бо більшість вибрала липень, і в саме цьому місяці садочок не працюватиме", – каже вона.

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ірина Топчій пояснила, що дослідження думки батьків департамент поклав на завідувачів дошкільних закладів. Тому всі методи моніторингу вони розробляли самостійно.

Утім, після нарікань батьків та розголосу у ЗМІ, у департаменті вирішили переглянути форму проведення такого опитування.

У профільному департаменті пояснюють: у Черкасах щоліта і так відбувається своєрідна оптимізація садочків. Минулими роками через невелику відвідуваність у кожному дошкільному закладі зводили по кілька груп.

Цього ж літа планують зводити кілька садочків одного мікрорайону. Вихователів та їхніх помічників у цей час відправлять у чергову відпустку, а в закритих садочках проведуть ремонти.

Щоб пом’якшити ситуацію, навіть обіцяють запровадити "плаваючий графік" роботи садків.

"Бажання таке, щоб усі садки один місяць не працювали, але щоб цей один місяць був не одночасним, а таким "плаваючим" по трьох місяцях. Скажімо,один садочок в липні закривається, діти, які туди ходять, цей місяць відвідують сусідній садок, який поруч розташований. А наступний місяць – навпаки. Тобто, такого, що дітей немає куди діти, – не буде", – запевняє міський голова Черкас Сергій Одарич.

Нині мережа черкаських дошкільних закладів налічує 53 дитячих садочки. У містах, які мають приблизно таке ж населення, як і Черкаси, їх подекуди вдвічі менше.

У мерії кажуть, що практика закриття садочків на один літній місяць у цих містах діє вже давно. Такі заходи, зокрема, здійснюють у Коростені, Тернополі, Івано-Франківську, Хмельницькому, Рівному, Вінниці, а ще у Києві та Львові.

Реклама:

Головне сьогодні