Нанокапсули із бджолиною отрутою захистять від ВІЛ та СНІДу

— 12 березня 2013, 14:06

Без захисної оболонки віруси не можуть ні існувати, ні розмножуватися. Якщо раніше медики шукали засіб від ВІЛ та СНІД, який би просто не дозволяв патогенам поширюватися, то зараз головне завдання - знищити сам вірус, повідомляєть Вести.ru.

Новий засіб захисту від ВІЛ - особливий вагінальний гель, що складається з нанокапсул з меліттіном. Багатьом жінкам буде простіше використовувати його, ніж переконувати свого партнера одягти презерватив.

Нанокапсули були розроблені вченими вже давно (для доставки ліків) і неодноразово тестувалися на безпеку. Правда, провідний автор дослідження доктор Джошуа Худ (Joshua Hood) зізнається, що йому довелося дещо модернізувати нанокапсули для нового засобу.

Їх забезпечили мікроскопічними "бамперами", які дозволяють нанокапсулі контактувати з вірусами, але не з іншими клітинами (в тому числі сперматозоїдами).

Справа в тому, що віруси значно менше інших клітин, і "бампери" відповідного розміру допомагають капсулам з отрутою пройти повз невідповідні об'єкти.

ВІДЕО ДНЯ

За допомогою отриманого вагінального гелю два ВІЛ-позитивних партнера (або якщо один з них хворий) зможуть завести дітей без ризику передати їм це небезпечне захворювання. Крім того, такий спосіб захисту набагато надійніший, ніж використання презерватива.

Як стверджують автори дослідження в статті в журналі Antiviral Therapy, гель захистить партнерів не тільки від ВІЛ та СНІД, але і від безлічі інших захворювань, що передаються статевим шляхом, таких як гепатит C.

Реклама:

Головне сьогодні