У Ліни Костенко день народження

— 19 березня 2013, 13:12

Ще за день до дня народження улюбленої письменниці, шанувальники пані Ліни у Тернополі провели флеш-моб, повідомляє УНІАН.

Вони зібралися на Театральному майдані, тримаючи в руках роздруковані букви на листках формату А-4. Врешті усі стали таким чином, що утворився напис "З днем народження, Ліно Василівно".

Після цього учасники флеш-мобу разом прокричали своє гасло на весь майдан. Потім присутні на майдані люди декламували улюблені вірші улюбленої авторки та ділилися поетичними новинами.

Участь в акції взяли як старші люди, так і зовсім юні діти, які тільки почали навчатися в школі.

А харків'яни зробили арт-акцію, записавши декламування поезії Ліни Костенко на відео.

"Ліна Костенко справжня жінка. Вона сильна, вольова, але в той же час така ніжна і романтична у своїх віршах", – каже Валентина Борисенко, пишу "Радіо Свобода".

"Поезія Ліни Костенко дуже впливає на людську душу і об’єднує людей", – підхоплює Лідія Балакирева.

Вірші Ліни Костенко – чесні і гострі, ліричні та емоційні, й сама поетеса, за будь-якої влади, теж незалежна й опозиційна. 1965-го – підписала лист проти арештів української інтелігенції. У Львові з’явилася з квітами на суд братів Горинів. У 1966-му році привселюдно захищала Світличного, Заливаху, Косіва і Гориня, а за два роки на шпальтах "Літературної України" з’явилася її відповідь на наклеп щодо В’ячеслава Чорновола.

Сама Ліна Костенко про творчу когорту шестидесятників каже: "Шістдесятники стали шістдесятниками тому, що це була когорта людей, об’єднаних між собою спільними переконаннями, боротьбою, чесністю. І вони дуже любили одне одного. Так, як поважали, як підтримували одне одного шістдесятники, я не знаю іншого такого покоління. Не порівняти з сучасною ситуацією, де всі пересварені між собою, де панують ворожі референтні групи замість поваги. Що ж, можливо, саме у вашому поколінні з’явиться когорта, об’єднана спільними ідеями, спільним бажанням щось робити для цього народу".

[L]У вівторок у "Літературному кафе" в Чернівцях відбудеться читання віршів Ліни Костенко. Захід відбудеться у вівторок 19 березня о 19.00

"Потіш себе гарною поезією у день народження видатної поетеси Ліни Костенко, – закликають організатори літературного вечора.

Як відомо, Ліна Костенко не часто з’являється на публіці. Її виступи завжди збирають переповнені зали, а книжки є у ТОП-продажів українських книгарень.

Реклама:

Головне сьогодні