У Саудівській Аравії погрожують заблокувати Skype

— 26 березня 2013, 09:53

Регулятори вимагають надати можливість здійснювати моніторинг роботи комп'ютерних програм, пише Бі-бі-сі.

Як повідомляють місцеві газети, телекомунікаційним компаніям на відповідь даний тиждень. Причини, з яких було висунуто таку вимогу, не повідомляються.

Саудівський блогер Ахмед Омран вважає, що місцеві телекомунікаційні компанії можуть погодитися з вимогою регулюючих органів, оскільки несуть істотні втрати через те, що все більше користувачів встановлюють безкоштовні додатки.

Деякі йдуть в своїх припущеннях ще далі. Джерело, чию думку наводить газета Arab News, вважає, що прохання про заборону - ініціатива самих телекомунікаційних компаній.

Три роки тому Саудівська Аравія ввела заборону на деякі сервіси Blackberry.

ВІДЕО ДНЯ

Розвиток соціальних мереж в Саудівській Аравії йде стрімкими темпами. Як пояснює кореспондент Бі-бі-сі Себастьян Ашер, в країні найбільша кількість активних користувачів мережі Twitter в світі.

На його думку, самі мешканці Саудівської Аравії інакше ставляться до погрози влади. Будь-яка спроба контролювати або заблокувати комунікаційні додатки позбавить їх можливості повсякденного спілкування з друзями і близькими.

Як повідомила місцевій газеті одна мешканка, вона відчула б незручність, якщо б знала, що за нею стежать, і розмовляла б з родичами по Skype без хіджабу.

Іноземні працівники транснаціональних компаній вже звернулися в місцеву пресу з проханням не позбавляти їх єдиного доступного способу спілкування зі своїми рідними і близькими.

Утім, як зазначає кореспондент, якщо влада виконає погрозу, люди швидко знайдуть новий спосіб спілкуватися безкоштовно.

Реклама:

Головне сьогодні