Українські підлітки - треті за вживанням алкоголю в Європі

— 2 квітня 2013, 09:23

А кількість смертей, пов’язаних зі вживанням спиртних напоїв, зростає, стверджують громадські активісти.

100 тисяч українців протягом року помирає від причин, прямо чи непрямо пов’язаних зі вживанням алкоголю, говорить Юлія Солоха з "Українського інформаційного центру з проблем алкоголю та наркотиків", яку цитує Радіо Свобода.

І якщо з курінням в Україні борються успішно, то в галузі впливу алкоголю відсутня навіть державна програма.

"В алкогольній сфері немає потужних законодавчих ініціатив. Тому назріла необхідність ініціювати такі законодавчі зміни. Адже, наприклад, у січні 2013 року смертність від прямо пов’язаних зі вживанням алкоголю причин зросла на 16% у порівнянні з січнем 2012-го", – зауважує Солоха.

Зі свого боку, фахівець Міністерства охорони здоров’я України Костянтин Красовський стверджує: в останні 4 роки люди менше, ніж раніше, помирають від пов’язаних з алкоголем хвороб. І хоч ринок спиртних напоїв поки не зростає, підняття акцизів на алкоголь (таке, як у 2009 і 2010 роках) уже давно на часі.

За словами чиновника, обмеження економічної та "фізичної" (час і місце продажу) доступності алкоголю вже довело свою дієвість.

В свою чергу, за словами колишнього міністра охорони здоров’я Микола Поліщука, українському законодавству у сфері боротьби з пияцтвом необхідні комплексні зміни. Але окрім юридичних ініціатив (наприклад, повної заборони реклами алкоголю), українцям потрібно змінювати культуру пиття, вважає фахівець.

ВІДЕО ДНЯ

Експерти зазначають: справжня кількість смертей в Україні, пов’язаних з алкоголем, не відома. Адже дуже часто діагноз "алкогольне отруєння" у медичних висновках не пишуть – наприклад, на прохання родичів померлого.

Реклама:

Головне сьогодні