У Харкові створили "розумний під'їзд". Відео

— 4 квітня 2013, 15:26

За планами конструкторів, вхідні двері можна буде відчинити за допомогою мобілки. А коли людина зайде до під’їзду, автоматично увімкнеться світло, і на першому поверсі на пасажира чекатиме ліфт.

Свою розробку інженери "Харківміськліфту" готуються втілити в рамках пілотного проекту в одному із харківських мікрорайонів, пише Радіо Свобода.

"Розумний під'їзд" являтиме собою автоматизовану систему, що керуватиме вхідними масивними дверима, лампочками енергозбереження на поверхах будинку та ліфтом.

"За 20-30 метрів від свого житлового будинку людина, що підходить, зі свого мобільного телефону набирає номер, і двері автоматично відчиняються. Також вхідні двері можна буде відчинити електронним ключем. При цьому реагує ліфт. Кабінка приїжджає на перший поверх. Людина проходить на поверх – світло вмикається", – про це ноу-хау розповідає директор комунального підприємства "Харківміськліфт" Анатолій Кандауров.

Світлодіодні лампочки погаснуть, коли коридор спорожніє. За допомогою стільникового телефону можна буде викликати ліфт і при виході з квартири.

Завдяки домофонам, розробленим конструкторами, сервісним комунальним підприємствам можна буде забути про розклеювання оголошень із графіками відключення води чи з інформацією про боржників.

"Для мешканців під’їзду вся необхідна інформація з’являтиметься на табло домофону", - говорить конструктор "Харківміськліфту" Петро Лазаренко.

"Ми можемо розіслати інформацію по будинках усього міста впродовж однієї секунди, для цього необхідно натиснути одну клавішу. Ця інформація буде персоніфікована для конкретного під’їзду", – зауважує Петро Лазаренко.

Перші автоматизовані під’їзди можуть з’явитися до кінця цього року в мікрорайоні "Олімпійський", після відповідного рішення харківської міської ради про впровадження пілотного проекту, розповідає Анатолій Кандауров.
Встановлюватимуть системи "розумного під’їзду" у приблизно 50 багатоповерхівках. А за висновками ефективності цього ноу-хау, вирішуватимуть подальшу долю такого під’їзду.

Анатолій Кандауров переконує, що їхня розробка є ексклюзивною не лише в Україні, а й у Європі. Він певен, що "розумний під’їзд" допоможе заощадити місту мільйони гривень: на електриці, на збереженні майна під’їздів.

ВІДЕО ДНЯ

Хоча директор "Харківміськліфту" відмовився назвати суму встановлення одного такого під’їзду. Каже, все залежить від стану комунікацій багатоповерхівки, чи доведеться міняти ліфтову кабінку на нову тощо.

Реклама:

Головне сьогодні