Google змусять видаляти образливі пропозиції пошуку

— 14 травня 2013, 16:19

Таке рішення ухвалив у вівторок Федеральний суд Німеччини у Карлсруе, розглянувши позов підприємця з південнонімецького міста Шпайєра, повідомляє Deutsche Welle.

Google повинен видаляти автоматично згенеровані пропозиції пошуку дискримінаційного характеру лише тоді, коли ображена особа звернулась до підприємства з відповідним проханням.

Схожа скарга на Google дружини колишнього президента Беттіни Вульфф перебуває на розгляді у гамбурзькому суді.

Пошуковий механізм Google запрограмований таким чином, що користувачеві у віконці пошуку автоматично пропонуються комбінації слів, які найчастіше набирали інші користувачі. Функцію "автозаповнення" інтернет-концерн запровадив 2009 року.

У справі, яку розглядав Федеральний верховний суд, позивачем була компанія PM-International AG - підприємство, яке продає харчові добавки та косметику для "здоров'я, краси та гарного самопочуття".

Засновник та керівник фірми Рольф Зорґ, з`ясував у 2010 році, що коли набирає своє прізвище у Google, біля нього автоматично з'являються пропоновані пошукові слова "шахрайство" та "саєнтологія".

Він поскаржився на це, аргументуючи, що у такий спосіб порушуються його особисті права. Суди нижчої інстанції відхилили позов підприємця, але тепер ці вироки скасовані Федеральним верховним судом.

Цей вирок також матиме наслідки для судового процесу в Гамбурзі, на якому розглядається позов дружини екс-президента Кристіана Вульффа.

Поряд з ім'ям Беттіни Вульфф у пошуковому рядку Google генерувались пропозиції "червоні ліхтарі" або "ескорт". Її скаргу раніше відхилили в земельному суді Гамбурга, тепер суддям доведеться переглянути свій вердикт.

Кельнський незалежний юрист Кристіан Зольмеке, коментуючи ухвалу суду, підкреслив, що "Google доведеться у кожному конкретному зверненні щодо того чи іншого автозаповнення перевіряти, чи порушено права особи".

Зольмеке сумнівається, що для американського концерну такий масштаб перевірок буде прийнятним. Тому, на його думку, або Google відключить функцію автозаповнення, або надасть користувачам можливість деактивації певних комбінацій слів, які пропонуватиме пошукова машина.

Реклама:

Головне сьогодні