Німецьким жінкам дозволили народжувати анонімно

— 10 червня 2013, 11:23

Відповідний закон Бундестаг ухвалив у п'ятницю, 7 червня. Персональні дані матері зберігатимуться в конверті у федеральному відомстві з питань сім'ї. Після того, як дитині виповниться 16 років, вона матиме право дізнатися ім'я матері, але тільки якщо та не заперечуватиме, пише Deutsche Welle.

Жінка може вимагати, щоб документи дитині не видавали, аргументуючи це тим, що боїться реакції родичів чи почувається в небезпеці. В такому випадку рішення прийматиме суд. Аби новий закон набрав чинності, за нього має проголосувати ще представництво федеральних земель - Бундесрат.

Таке нововведення має стати своєрідною альтернативою анонімним пунктам прийому немовлят - так званим "скринькам для немовлят". Такі пункти існують у Німеччині з 1999 року в різних організаціях - від жіночих консультацій до лікарень.

З одного боку, новий закон підтримує право дитини знати своє походження, з іншого - він захищає право матері на тимчасову анонімність, щонайменше в її соціальному оточенні, пояснює Бернд Вакер, експерт із усиновлення міжнародної федерації захисту прав дітей Terre des Hommes.

Однак, на його думку, закон недопрацьований, бо не скасовує анонімні пункти прийому немовлят. Представники TerredesHommesвважає анонімні пункти прийому новонароджених непотрібними, оскільки вони не виконують своєї функції. Адже щороку досі близько 35 дітей у Німеччині знаходять вбитими або кинутими напризволяще.

ВІДЕО ДНЯ

Реальна цифра, однак, вищою, оскільки регулярно лунають повідомлення про загиблих немовлят, тіла яких знайшли на смітниках, закопаними в кадках з квітами та в лісах.

Натомість фахівці Об'єднання акушерок Німеччини помітили в законі чимало прогалин. "Буде охоплено тільки маленьку групу, а саме тих, хто в обмін на анонімні пологи погоджується віддати дитину на всиновлення", - каже Катарина Єшке, член президіуму об'єднання, в інтерв'ю радіостанції Deutschlandfunk.

На її думку, закон не допоможе жінкам, які хотіли б народити анонімно, але не обов'язково хотіли б віддавати немовля на всиновлення.

Експертка наводить приклади жінок, які вимушено займаються проституцією чи походять із сімей, де з ними жорстоко поводяться. За її спостереженнями, вони, навіть таємно народивши, часто вирішують все-таки залишитися з дітиною.

"Ми вимагаємо послідовного захисту прав дітей у всіх можливих конфліктних ситуаціях", - сказала фахівець. Катарина Єшке вимагає, щоб можливість конфіденційних пологів була доступною для всіх жінок незалежно від того, що вони вирішать після народження дитини.

Реклама:

Головне сьогодні