Відеоконституція: українці влаштували флеш-моб в інтернеті. Фото. Відео

Одна стаття Конституції – одне відео з її прочитанням. Такий задум блогера Петра Нека впродовж двох тижнів втілився у всеукраїнський флеш-моб: українці та іноземці записували відео, на якому читали чи розказували напам’ять одну зі 161 статей Основного закону і викладали ролик в мережу.

"Ідея виникла спонтанно. Два тижні тому я йшов на вокзал, щоб вирушити до Києва, і побачив сітілайти з привітаннями до Дня Конституції. Я подумав, що політики самі не знають і не дотримуються Конституції, було б добре їм нагадати", - розповідає львів’янин Петро.

"Потім я згадав, що й сам останнього разу читав Конституцію в 9-му класі на уроці права, а їм немає сенсу нагадувати, нам самим собі треба нагадати. Сів у поїзд і поки ще вистачало мобільного інтернету, написав допис в блог, закинув в соцмережі, а далі вже вони і друзі зробили свою справу. Допис пішов гуляти інтернетом. Лайкали, шерили, ретвітили", - каже Петро Нек.

Початок. Відео прочитання першої статті, яке Петро Нек виклав у мережу, закликавши інших користувачів інтернету долучитись до флеш-мобу

ВІДЕО ДНЯ

Для нього досвід організації флеш-мобу – перший. Петро зізнається, що це було не важко: "Я лише написав текст і закинув в інтернет".

"Найважче було чекати наступного відео знятого після себе. В таких випадках дуже важливо, щоб були перші послідовники, можливо, навіть важливіше за старт самої ідеї. Бо ж ідея без послідовників мало чого вартує", - додає блогер.

Статті, які мали зачитувати на камеру, розбирали швидко – заявок було 118, а от самих відео – 64. Записували не лише українці, статті читали іноземці з Японії, Мексики, Туреччини.

Робили це просто вдома за комп’ютером, лежачи на підлозі, тримаючи квіти і зі звучанням гімну – кожен привносив у відео свій стиль, а тому ролики вийшли різними.

Сам організатор впевнений: такі акції перш за все допомагають знайти людей подібних до самих себе в плані якихось поглядів чи ідей і зрозуміти що ти не сам.

"Далі треба вже гуртуватися і робити щось разом", - каже він.

"Українська правда. Життя" пропонує переглянути декілька роликів. Увесь список готових відео можна подивитись у блозі Петра Нека.

Реклама:

Головне сьогодні