Поради від експертів напередодні співбесіди

Німецькі бізнес-консультанти Кристіан Пют´єр та Уве Шнирда випустили 70 книг, в яких дають поради, яких варто дотримуватися, вирушаючи на співбесіду.

До того ж, Пют´єр і Шнирда не цураються нових технологій. В YouTube вони опублікували серію із 15 відеороликів, в яких актори розігрують реальну співбесіду в компанії, а консультанти пояснюють, у чому саме помилився кандидат на вакансію.

Результат – сотні тисяч переглядів і жарти про те, що консультанти стали зірками шоу-бізнесу, пише Deutsche Welle.

"Мій колега Бред Пітт"

"Мій колега Пют´єр поводить себе наче Бред Пітт, - каже Уве Шнирда. – Якщо він з´являється у місті з триденною щетиною, його ніхто не впізнає. Але варто йому поголитися і на вулиці одразу починають впізнавати люди".

ВІДЕО ДНЯ

Бачили вони його, звісно, на YouTube або на сайті журналу Focus, який допоміг консультантам здійснити проект. Наприклад, знайти виконавців головних ролей для роликів – професійну актрису, що зіграла "стерву з відділу кадрів" та актора-любителя, котрий поводив себе як недолугий кандидат на вакантну посаду.

В першій частині він дуже природньо тремтить, пітніє, запинається, грубіянить і "мнеться". В другій – після того, як Пют´єр і Шнирда пояснюють, в чому він помилився, випромінює впевненість у собі і все робить як слід.

Як домовитися про зарплату

Цікаво читати коментарі до роликів, викладених на YouTube. Окрім різких зауважень щодо зовнішності консультантів, всі користувачі сходяться на думці, що жінка, яка виконує роль співробітниці відділу кадрів, "неприємна особа і взагалі взірець непривітності".

"Насправді, вона дуже мила людина, але така вже їй випала роль, - розповідає Уве Шнирда. – До речі, на відео можна зауважити, що акторка вагітна, причому термін уже доволі великий. Але із завданням вона все одно чудово впоралась".

Діалог у відео виглядає приблизно так:

- Пане Мюллер, припустимо, ви отримали посаду. Скільки ви хочете заробляти? – питає керівник відділу кадрів.
- Гм, це складне питання, - почісує потилицю недолугий кандидат на вакантне місце. – коли вже у вас такий великий концерн, то, напевно, і зарплати будуть більшими, ніж на моїй минулій роботі.

- І все ж таки…
- Якщо казати навмання, то десь від 4 до 5 тисяч євро в місяць плюс 13-а зарплата мене б цілком влаштували.

- І як ви прийшли до такої суми? – суворо запитує дама.
- Раніше я отримував три з половиною тисячі, але ж треба розвиватися. До того ж ми будуємо будинок…

- Ваші очікування страшенно далекі від реальності.
- Ну, добре… Для мене гроші - не головне! Скільки запропонуєте?

- 3600 євро в місяць.
- Згоден! Домовились!

Пан Мюллер спочатку намагається "з'їхати". Потім він називає надто розмиті цифри. Далі аргументує підвищення заробітної платні особистими обставинами. А врешті-решт погоджується на першу ж пропозицію, тобто продає себе надто дешево, - підводять підсумок консультанти.

Наприкінці ролика показується відео, де той самий пан Мюллер враховує свої помилки і домагається більшої зарплатні.

Книги – пережиток минулого?

"Моїй доньці 20 років, - каже Уве Шнирда. – і я бачу, що YouTube заміняє їй книги. Як би ми до цього не ставилися, але це – технологія майбутнього".

Справді, такий важливий для співбесіди елемент, як невербальна комунікація – жести і міміка – набагато зручніше тренувати за допомогою відеороликів. А співбесіда, як стверджують експерти, стає найважливішим етапом під час пошуку роботи, оскільки писати хороші резюме, у тому числі і за допомогою спеціальних книг, навчилися майже всі. А враження від особистого контакту – нічим не замінити.

Не зважаючи на 70 книг, 15 відеороликів і щоденні консультації, роботи в Уве Шнирди и Кристіана Пют´єра не бракує. У пошуках роботи люди роблять одні і ті самі помилки, забуваючи, що співбесіда – не дружня розмова, а штучна ситуація, у якій немає місця скромності.

"Якщо ми робимо щось добре, то вважаємо, що це зрозуміло без зайвих пояснень, - каже Уве Шнирда. – Легко самі себе критикуємо, а назвати 5-7 речей, які нам вдаються блискуче, ми не в змозі…"

Досягнути більшого

Серед клієнтів консультантів були і вихідці з країн СНД. "Я зауважив, що це люди, котрі намагаються досягнути значно більшого, ніж інші, вони дуже вмотивовані, - зауважує Уве Шнирда. – І бізнес їх охоче приймає, адже коли спеціалістів не вистачає – а зараз саме така ситуація - на акцент не звертаєш уваги. Звучить грубо, але це так і є".

Якщо ви готуєтеся до співбесіди в Німеччині, то не забудьте ознайомитися з пригодами пана Мюллера і "стерви з відділу кадрів" на YouTube. Буде ще й нагода оцінити костюми і краватки консультантів. І корисно, і весело.

Ролики можна переглянути тут >>>

Реклама:

Головне сьогодні