Прийомний батько з США знущався над українськими сиротами

— 23 серпня 2013, 09:43

Їхнього прийомного батька Льва Дзюбу та двох його сестер – Аліну Дзюбу та Наталію Меллон – було заарештовано за підозрою у знущанні над дітьми, повідомляє Голос Америки.

За словами детектива Майкла Кемпа, який розслідує цю справу, проти підозрюваних висунуто звинувачення в жорсткому поводженні з дітьми другого ступеня, що означає "завдання особі до 18-ти років жорстокого чи надмірного фізичного чи ментального болю".

Про жорстоке поводження з дітьми стало відомо від сусідів, які повідомили Службу допомоги родинам та дітям, а ті покликали на допомогу поліцію.

За словами детектива, нині діти (Леся, Олег, та Сергій у віці 8, 10 та 15 років) проходять медичне обстеження і стан їхнього здоров’я встановлюється.

Усі троє підозрюваних перебувають у в'язниці провінції Рокдейл, штат Джорджія, при чому у проханні про вихід під заставу чоловікові було відмовлено, а вартість застави для його сестер була встановлена суддею в розмірі 280 тисяч доларів кожній, але внесена не була.

ВІДЕО ДНЯ

Повідомляти про деталі справи та те, що вони побачили, увійшовши в будинок, детектив відмовився, пославшись на те, що розслідування ще триває.

​Утім, деякі подробиці просочилися до місцевої преси. Так, телеканал WSBTV розповідає, що, згідно з даними розслідування, батько ізолював трьох дітей у своїх кімнатах, не дозволяючи їм бачитися з однолітками.

Сусіди, звернувши увагу на те, що вони не бачили дітей вже понад два місяці, анонімно повідомили про це Службу допомоги родинам та дітям. Соціальні працівники відправилися розслідувати ситуацію разом з поліцією, але одна з сестер не пускала їх до будинку.

Коли ж вони туди потрапили, посилається репортер телеканалу на свідчення капітана поліції Кріса Тейлора, вони побачили, що діти були фактично в’язнями у своїх кімнатах.

Відповідно до тюремних протоколів, прийомного батька звинувачують у позбавленні дітей засобів до існування, а його сестер – в заподіянні дітям надмірного фізичного та психологічного болю. Поліцейські розповіли, що таке поводження з дітьми розпочалося рік тому, коли померла їхня прийомна мати. Провину 37-річного прийомного батька та двох його сестер ще має встановити суд.

Також під час першого слухання пролунали звинувачення, що чоловік та його сестри силоміціь утримували дітей вдома, ізолювали їх в окремних кімнатах та дозволяли навідуватись лише до туалету. Двері та вікна у кімнатах, де утримували дітей були постійно закритими. Їм не дозволяли спілкуватись між собою.

Лев Дзюба та його дружина всиновили дітей всього рік тому. Після смерті жінки, сестри чоловіка захотіли навчати дітей поза школою, вдома. Через це їм вдавалось тривалий час приховувати реальний стан дітей.

На брифінгу в МЗС, українським журналістам розповіли, що на місце виїхав консульський співробітник посольства України в США, аби з’ясувати стан здоров’я та умови перебування дітей під опікою. За даними МЗС, у дітей не було виявлено травм і вони мають задовільний стан здоров’я. Ще один хлопчик з цієї родини перебуває разом з бабусею за іншою адресою.

У консульстві повідомляти додаткову інформацію відмовились, лише підтвердивши, що прийомні батьки всиновлювали дітей як громадяни США. Детектив Кемп розповів, що родина Дзюба проживає у штаті Джорджія з 2010-го року, а народився чоловік в Узбекистані.

Адвокат підозрюваних відмовилася від коментарів. Між тим у мережі Facebook з'явилась сторінка на підтримку Дзюб "Justice for Dzyubas", яка вже має близько 500 учасників. Її створено для "молитви за родину Дзюб та її підтримки".

Як говорить консультант ЮНІСЕФ з питань захисту дітей Дейвид Тобіс, у США виявляють майже усі випадки знущань над дітьми: "Серед досягнень нашої системи є те, що ми маємо обов’язкову систему повідомлення".

Він розповів, що вчителі, вихователі та лікарі зобов’язані повідомляти про випадки знущань над дитиною, які вони помітили. Кожна людина може анонімно повідомити про підозру щодо знущання чи то браку піклування про дитину, не побоюючись, що вона понесе відповідальність у випадку, якщо ця інформація виявиться хибною.

"У деяких школах в США соціальні працівники знаходяться постійно і діти можуть до них прийти поскаржитися чи поділитися своїм занепокоєнням", - розповіла також Моллі Дженкінс, дослідниця Американської гуманної асоціації – організації, яка ще з початку 19-го сторіччя займається захистом дітей.

Реклама:

Головне сьогодні