Вода у Луганській та Рівненській областях, не відповідає санітарним нормам

— 10 жовтня 2013, 12:08

Про це повідомили в Державній санітарно-епідеміологічній службі України, яку цитує Тиждень.ua.

"Минулого року питома вага проб питної води, що не відповідали санітарними нормам за санітарно-хімічними показниками, що значно перевищує середні показники по країні (12,9%), зафіксована у Луганській – 46,1%, Миколаївській – 24,2% та Рівненській області – 22%. Значно краща якість питної воли за вказаними показниками у Києві – 0,5%, Чернівецькій – 0,6% та Івано-Франківській областях – 07,%", - йдеться у відповіді.

"Високі показники бактеріального забруднення із централізованих систем водопостачання у Тернопільській – 9,7%, Миколаївській – 7,3% та Закарпатській області – 6,3%, що значно перевищує середній показник по країні – 2,8%. Краща якість питної за вказаними показниками у Чернівецькій та Херсонській областях – 0,7%, Києві та Львівській області – 0,9%", - повідомила СЕС.

"Питна вода, що подається у водопровідну мережу, як правило, відповідає державним стандартам та санітарному законодавству, тому її можна вживати і застосовувати для господарсько-побутових потреб без обмежень", - запевняють у відомстві.

На якість питної води, як додає СЕС, суттєво впливає незадовільний технічний стан водопровідних мереж, їх зношеність у різних регіонах становить від 30% до 80%.

ВІДЕО ДНЯ

Минулого року за порушення санітарного законодавства на водопроводах до відповідальності притягнуто майже 5 тис. посадових осіб, тимчасово (до усунення порушень) припинялась експлуатація близько 9 тис. об’єктів, з них – понад 2 тис. на постійно. Майже 100 справ передано до органів прокуратури.

Водночас, зазначає СЕС, проблеми з забезпеченням населення питною водою залишаються в Криму, Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Луганської областей, Севастополя, Феодосія, Ялта, Бахчисарайського й Судацького районів.

Нагадаємо, в управлінні водопровідно-каналізаційного господарства Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, в аварійному стані перебуває 38% водопровідних мереж України.

Найбільше таких мереж в Луганській – 61%, Донецькій – 48,5%, Львівській – 44%, Дніпропетровській – 42,1% областях, у Криму – 54% та Севастополі – 55,1%.

Реклама:

Головне сьогодні