Юрія Башмета позбавлено звання почесного професора львівської музичної академії

— 14 березня 2014, 09:46

Як відомо, 11 березня на сайті Міністерства культури Російської Федерації було опубліковано звернення діячів культури до громадськості на підтримку російської військової агресії в Криму.

Академічна спільнота Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка (ЛНМА) шокована тим, що серед підписантів листа – цілий ряд знаних музикантів. Серед них і колишній львів’янин, відомий альтист і диригент Юрій Башмет.

"Цей ганебний факт засвідчив моральну ницість багатьох, відзначених високими нагородами і званнями, митців", - йдеться на сайті Академії.

"У 2012 році Юрію Башмету було присуджене високе звання почесного професора ЛНМА імені М. В. Лисенка. Поставивши свій підпис під зверненням на підтримку військової агресії проти країни де він виріс, Юрій Башмет засвідчив що він не гідний не лише голосних титулів а й величного наймення "Маестро", - сказано у заяві академії.

Як відомо, 12 березня Міністерство культури Російської федерації опублікувало список діячів культури, які виступили у підтримку політики президента Путіна щодо України та Криму. В ньому є прізвища Безрукова, Боярського та інших діячів культури і мистецтва РФ.

ВІДЕО ДНЯ

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні