Пуліцерівську премію 2014 дали за статті за матеріалами Сноудена

— 15 квітня 2014, 17:56

За служіння суспільству нагородили The Washington Post та The Guardian, які першими написали викривальні статті за матеріалами Едварда Сноудена, повідомляє MediaSapiens з посиланням на The New York Times.

Американську газету The Washington Post та британську The Guardian візначили за те, що вони публікували значущі матеріали про масове стеження з боку Агентства національної безпеки США та спровокували суспільні дебати щодо відносин громадськості та влади у питаннях приватності та безпеки.

"Нинішнє рішення є доказом для кожного хто вірить, що громадськість впливає на уряд, – прокоментував нагородження цих видань сам Сноуден. – Ми завдячуємо цим хоробрим репортерам та їхнім колегам, які працювали під надзвичайним тиском, включно із силовим знищенням журналістських матеріалів, недоречним використанням антитерористичних законів та багатьох інших способів, аби змусити їх припинити те, що зараз світ визнає як роботу життєво необхідної громадської важливості".

Загалом премію присудили у 14 журналістських та семи художніх номінаціях.

У категорії "Новинний репортаж" нагородили редакцію газети The Boston Globe, яка висвітлювала вибухи під час Бостонського марафону торік у квітні.

ВІДЕО ДНЯ

The New York Times отримала нагороди у категоріях "Новинна фотографія" та "Фоторепортаж".

Двоє журналістів Reuters отримали нагороду в номінації "Міжнародний репортаж" за публікації про переслідування мусульман у М’янмі.

За журналістські розслідування нагородили Кріса Гембі (Сhris Hamby).

Він цілий рік працював над розслідуванням того, як лікарі та юристи діяли проти шахтарів, які страждають від "чорної хвороби" легень.

Премію в номінації документального нарису цього року не присуджували, оскільки жоден із фіналістів не набрав необхідної кількості голосів журі.

Пулітцерівська премія є найпрестижнішою журналістською нагородою у США. Її започаткував медіамагнат Джозеф Пулітцер у 1917 році.

Грошова нагорода складає 10 тисяч доларів, за винятком номінації "За служіння суспільству".

Лауреат цієї категорії отримує золоту медаль.

Реклама:

Головне сьогодні