Міносвіти скасовує грифи навчальної літератури для вузів

— 20 квітня 2014, 23:21

Відповідні зміни передбачено наказом МОН від 18 квітня № 486 "Деякі питання скасування процедури надання Міністерством освіти і науки грифів навчальній літературі для вищих навчальних закладів", йдеться у повідомленні прес-служби Міносвіти.

Відповідно до наказу встановлено, що віднині контроль за використанням якісної навчальної літератури у ВНЗ здійснюється їх керівниками.

Як зазначається у коментарі МОН, цей крок відомства "дозволяє забезпечити реальну автономію ВНЗ, підсилює їх відповідальність за якість освітніх послуг".

Як роз’яснила перший заступник міністра освіти Інна Совсун у повідомленні на Facebook, скасування грифів не призведе до погіршення якості підручників.

"Бо ці грифи жоднісіньких гарантій якості не давали. Більше того, оскільки наявність грифованих підручників була обов'язковою для кар'єрного зростання, то їх штампували без оглядки на якість", - зауважила Інна Совсун.

ВІДЕО ДНЯ

Наказом також доручено структурним підрозділам міністерства розробити прозорий механізм процедури надання грифів навчально-методичній літературі, призначеній для використання в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладах.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні