Театральний режисер Юров і художник Грищук більше місяця в заручниках бойовиків

— 26 травня 2014, 18:21

"У нас немає ніяких новин з приводу розшуку хлопців. У нас була надія, що їх звільнять, коли Пономарьов заявив, що готовий обіцювати полонених. Російські журналісти на свободі, я за них дуже рада, але не розумію взагалі що відбувається", - розповіла "Українській правді. Життя" подруга Павла Юрова і координатор з пошуків зниклих хлопців Анастасія Касілова.

У середу активісти збираються на пікет під АП та СБУ з вимогами якнайшвидше вжити заходів щодо звільнення заручників. Активісти кажуть, що влада не зробила нічого для звільнення Грищука та Юрова.

"За цей час за допомогою української влади та Європи були звільнені представники ОБСЄ, українські влада обміняла співробітників Альфи на Павла Губарева, за допомогою громадянина Росії Рамзана Кадирова (за його заявою, після переговорів з українською владою) були звільнені (без будь-яких офіційних пояснень/заяв з боку України) журналісти Life News, попередньо обвинувачені в тероризмі. Для звільнення Павла Юрова і Дениса Грищука наша влада не зробила НІЧОГО!", пишуть активісти в анонсі акції на Facebook.

Як повідомлялось раніше, в Слов'янську зникли режисер Павло Юров та куратор Денис Грищук. Вони мали повернутися додому 26-го квітня, але зв'язку з ними немає досі.

Російські культурні діячі виступали із закликом випустити Павла Юрова і Дениса Грищука. Відповідне звернення підписали Олександр Калягін, Ксенія Раппопорт, Євген Миронов, Валерій Фокін, Михайло пореченков та багато інших.

Павло Юров (р. 1980) - театральний режисер, що народився у м. Антрацит (Луганська область, Україна) і проживає в Києві, лауреат театральних премій, учасник московського десятого міжнародного театрального фестивалю ім. А.П.Чехова, працював у майстер-класах фестивалю у складі групи молодих режисерів країн СНД.

Денис Грищук (р. 1985) - художник, волонтер, артист, який народився в Донецьку і також проживає в Києві. Разом з Юровим він приїхав у Слов'янськ вранці в п'ятницю 25 квітня, щоб "побачити все своїми очима" для підготовки спектаклю.

Юров і Грищук зупинені ополченцями Донецької народної республіки. Їх попросили пред'явити документи, у них були квитки назад до Києва, їх затримали для перевірки.

"Ми, російські драматурги, режисери, критики, артисти, ручаємося за наших колег і просимо звільнити їх. Хлопці багато зробили для російсько-українських культурних зв'язків, допоможіть їм повернутися до роботи", - просили культурні діячі РФ.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні