Google отримала сотні запитів про видалення персональних даних

— 4 червня 2014, 12:37

Як повідомляє Інтерфакс, із посиланням на Financial Times, у середньому Google отримувала сім запитів кожну хвилину.

Компанія запустила відповідний сайт в п'ятницю і в цей же день отримала 12 тис. запитів. Найбільшу кількість запитів Google отримала з Великобританії та Німеччини.

Один з користувачів попросив компанію про видалення посилань на новинні статті, що розповідають про його спробу вбити власну сім'ю.

Google не має наміру покладатися на комп'ютерні алгоритми і доручить прийняття рішень по запитах найманим працівникам. Видалення посилань з пошукача почнеться в середині червня.

Як повідомлялося, щоб зробити запит на видалення персональних даних, користувач зобов'язаний вказати своє ім'я, електронну адресу, підтвердити обліковий запис фотографією і пояснити, яке відношення до нього має кожна із зазначених сторінок і чому результати пошукової видачі не є вірними, коректними і прийнятними.

Посилання будуть видалені з пошукової видачі тільки на території Європейського союзу. Водночас Google має намір оцінювати, чи зачіпає запит суспільні інтереси: наприклад, чи зроблений він щодо інформації про фінансове шахрайство, злочинні діяння, халатність державних службовців.

У травні Європейський суд визнав, що Google не тільки надає майданчик для розміщення контенту, а й контролює дані, а тому зобов'язаний дотримуватися закону про захист персональних даних і видаляти посилання на інформацію особистого характеру про користувачів за їх запитом, навіть якщо ця інформація була розміщена законно.

Реклама:

Головне сьогодні