В Росії тепер каратимуть за матірну лайку

— 1 липня 2014, 12:42

Оновлений закон забороняє використання ненормативної лексики у засобах масової інформації, при публічному виконанні творів мистецтва на телебаченні, в театрах, кіно, на концертах і виставках, пише Крим. Реалії.

Заборона на матірну лайку не торкнеться лише книг і дисків, які будуть продаватися в запечатаному вигляді і з попереджуючим написом.

Закон передбачає штрафи за публічну демонстрацію творів літератури, мистецтва або народної творчості, які містять нецензурну лайку. Фільми "без купюр" не зможуть отримати прокатне посвідчення. Так, наприклад, нові фільми Андрія Звягінцева "Левіафан" (який отримав приз Каннського кінофестивалю) та Валерії Гай Германіки "Так і так" мають бути озвучені заново. Сам Звягінцев публічно закликав скорегувати закон. Його підтримав Микита Михалков.

30 червня, за день до набуття чинності закону проти нецензурної лайки, в декількох містах Росії пройшла "Всеросійська акція на захист культури". Її учасники востаннє змогли безкарно публічно використовувати матірну лексику в творах мистецтва.

Реклама:

Головне сьогодні