ФСБ тисне на кримську режисерку. Відео

— 25 липня 2014, 13:17

Її підозрюють у причетності до організації терористичних актів, пише Крим. Реалії.

Як розповіла Джікаева журналістам, їй надійшов дзвінок з ФСБ із запрошенням на зустріч, де повідомили, що вона проходить у справі Олега Сенцова і компанії, яких підозрюють в організації терактів на території півострова.

"При цьому в справі є така фраза, що Антон Романов, наш режисер, ходив на зустрічі з Олегом Сенцовим з групою акторів і тепер арт-центру "Караман". Нашим акторам загрожує небезпека, я вважаю. Але я можу заприсягтися, що жодного актора нашого арт-центру не було на цих зустрічах", - повідомила Джікаева.

Вона вважає, що в даних умовах не є можливим зберегти театр і продовжувати його роботу.

"Мені доведеться виїхати. Єдине, що я дуже боюся за хлопців ", - зазначила Джікаева.

ВІДЕО ДНЯ

За її словами, це 15 осіб з числа співробітників, яким загрожує реальна небезпека.

Як відомо, кінорежисера Олега Сенцова 11 травня в Сімферополі затримали співробітники ФСБ. Згодом його було доправлено до московської в'язниці "Лефортово".

28 травня, директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що 27 травня українська сторона одержала від РФ ноту, в якій стисло інформується, що українці підозрюються в організації терористичної діяльності, підготовці злочинів, незаконному придбанні і носінні зброї.

Він наголосив, що Україна вимагає звільнити своїх громадян, оскільки злочини, які їм інкримінуються, є "абсолютним абсурдом".

Перебийніс заявив, що Консульський відділ Посольства України в РФ направив додатковий запит ФСБ Росії про надання дозволу на зустріч Сенцова і ще двох затриманих українців з консульським працівником.

У понеділок, 7 липня Лефортовський суд Москви продовжив до 11 жовтня утримання під вартою українського режисера.

16 липня Європейський суд з прав людини комунікувати скаргу і зажадав від влади Росії до 18 липня подати інформацію про кримінальну справу стосовно українця.

Реклама:

Головне сьогодні