Активісти просять владу ліквідувати Нацкомісію з моралі

— 21 жовтня 2014, 18:13

Про це заявили представники НАМ, ІМІ, УАВПП, НСЖУ, ІМП, ІТК, "Центру UA", та руху "Стоп Цензурі!" на спільній прес-конференціі у вівторок.

Як зазначають активісти, діяльність Нацкомісії з моралі які надано цензурні повноваження чинним законодавством.

Рада Європи рекомендувала Україні ліквідувати НЕК, і цей пункт було внесено до Указу Президента "Про затвердження плану заходів з виконання обов'язків та зобов'язань України, що випливають з її членства в Раді Європи".

Відповідний законопроект було погоджено Мінюстом та передано до Кабміну.

Однак, Кабінет Міністрів так і не виніс на розгляд Верховної ради України проект нової редакції ЗУ "Про захист суспільної моралі", що передбачає ліквідацію НЕКу та запровадження демократичних механізмів саморегулювання.

Як зауважують активісти, десятки рішень НЕК, оприлюднених на сайті комісії, містять ознаки надмірного обмеження свободи слова або навпаки – недостатньо повну оцінку рівня зловживання нею.

"Річний бюджет скандальної Комісії з питань захисту суспільної моралі складає більше 4 млн. грн. У час, коли вся країна збирає гроші на купівлю бронежилетів для воїнів АТО, та на лікування поранених - неприпустимо витрачати такі шалені кошти з державного бюджету на утримання органу, діяльність якого викликає величезні сумніви", - зауважують активісти.

ВІДЕО ДНЯ

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні