89 країн, де українцям раді без віз

— 4 листопада 2014, 11:36

Про це повідомляє Електронна книга скарг України.

Із 1 листопада 2014 року Німеччина скасувала візові збори за оформлення для українців довгострокових віз – терміном дії більше трьох місяців.

Раніше у квітні цього року уряд Болгарії ухвалив рішення спростити оформлення туристичних віз для українських громадян. Чехія також долучилася до спрощення і запровадила їх, наприклад, під час оформлення віз деяким категоріям українців. Тепер для тих, хто не досягнув більше 26 років платити консульский збір не потрібно, а що стосується видачі багаторазових шенгенських віз - такі можна отримати терміном дії понад 1 рік.

Крім того, США збільшили максимальний термін дії віз для окремих категорій громадян України, зокрема туристів та підприємців, із 5 до 10 років.

Починаючи з травня українці, які вже мали короткострокові туристичні візи Польщі, можуть отримати в консульських установах Польщі однорічну багаторазову візу. А громадяни, які звертаються до поляків по шенгенську візу вперше, отримують піврічну дворазову візу.

ВІДЕО ДНЯ

Європейська комісія скоротила й затвердила єдиний перелік документів, що мають подаватися українськими громадянами до консульств держав – членів ЄС на території України для оформлення віз.

Так українці можуть в’їжджати без віз на територію 41 країни. При в’їзді ще до 48 держав візу можна отримати на кордоні.

Загалом, 89 країн безвізового чи слабкого візового режиму – це в сумі трохи менше половини з усіх незалежних держав світу (їх 195).

Візи у українців які не вимагають:

10 країн колишнього СРСР
- Азербайджан, Білорусія, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан;

5 європейських країн
- Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Македонія (остання – до 15 березня 2018 року);

7 країн Північної Америки
- Антигуа і Барбуда, Гватемала, Гренада (лише для туристів), Нікарагуа, Панама (лише для туристів), Сальвадор, Ямайка (для туристів);

5 країн Південної Америки
- Аргентина, Бразилія, Еквадор (лише для туристів), Парагвай, Перу (лише для туристів);

8 країн Азії
- Бруней, Гонконг, Ізраїль, КНДР (лише з підтвердженням туристичної, службової мети поїздки чи лікування), Малайзія, Монголія, Палестина, Туреччина;

3 країни Африки
- Намібія, Свазиленд, Сейшельські Острови;

3 країни Океанії
- Мікронезія (лише для туристів), Палау, Самоа.

При цьому в’їзд до всіх країн, окрім Росії та Білорусії, – за закордонним паспортом (до РБ і поки що РФ – можна за внутрішнім). Із 1 січня 2015 року в’їзд в Росію для українців теж буде за закордонними паспортами.

Слід враховувати, що в різних країнах – різні умови щодо терміну перебування без віз. У деяких – без обмежень, у інших – до 30, 60, 90. У Гонконзі, наприклад, можна перебувати без візи 14 діб, а найдовше – в Перу – до 183 діб із підтвердженням туристичної мети поїздки.

До 30 діб дозволяють перебувати в себе Боснія і Герцеговина, Бруней, Малайзія, Палау, Сейшельські Острови, Сербія, Ямайка.

До 60 діб – Самоа, Туреччина.

До 90 діб – Албанія, Аргентина, Бразилія, Еквадор, Казахстан, Киргизстан, Ізраїль, Македонія, Намібія, Панама, Парагвай, Росія, Сальвадор, Таджикистан, Чорногорія.

Варто знати: проїзний документ дитини не визнається Ізраїлем і Катаром як дійсний паспортний документ, що дає право на безвізовий в’їзд до цих країн. Таким чином, відомості про дітей, які їдуть до Ізраїлю або Катару разом із батьками (законними представниками), мають бути внесені до паспортів батьків або одного з батьків.

49 країн, де українці можуть оформити візу за певну плату на кордоні:

Північна Америка (8)
– Барбадос, Беліз (для КПП на кордонах із Мексикою і Гватемалою), Гаїті, Домініка, Домініканська Республіка, Сент-Вінсент і Гренадини, Сент-Кітс і Невіс, Сент-Люсія;

Південна Америка (2)
– Болівія, Суринам;

Азія (16)
– Бангладеш, Бутан, В’єтнам, Іран, Йорданія, Камбоджа (крім КПП на кордоні з Лаосом), Катар, Кувейт, Ліван, Мальдіви, Непал, Оман (в аеропорту Маската), Сирія, Східний Тимор, Таїланд (туристична віза до 15 днів), Шрі-Ланка;

Африка (20)
– Бенін, Буркіна-Фасо, Гамбія, Гана, Джибуті, Єгипет, Замбія, Кабо-Верде, Кенія, Коморські Острови, Маврикій, Мадагаскар, Малаві, Південний Судан, Руанда, Сан-Томе і Принсіпі, Танзанія, Того, Туніс (в’їзну туристичну візу можна отримати в аеропорту, який обслуговує чартерні рейси, за наявності туристичного ваучера), Уганда;

Океанія (4)
– Вануату, Тонга, Тувалу, Фіджі.

"Умовно безвізовим" із певною натяжкою можна вважати Кіпр. Для в’їзду в цю країну, що є членом ЄС, заповнюється візова анкета, яка надсилається до посольства Кіпру електронною поштою. За результатами розгляду візового клопотання заявник отримує електронне повідомлення про видачу візи, яке пред’являється авіаперевізнику при вильоті з України.

Так само легко отримати попередній електронний дозвіл на відвідання Мексики. Також відомо, що не потребують візи для в’їзду в Мексику особи будь-якої національності, мета подорожі яких – туризм або бізнес без отримання прибутку, які мають діючу візу США або постійно проживають в США, Канаді, країнах Шенгенської зони, Великій Британії чи Японії.

Безвізовий режим для відвідування Південної Кореї допустимий на термін до 15 днів транзитним пасажирам та громадянам, які мають авіаквитки до острова Чечжу-до.

У Сінгапурі діє безвізовий режим до трьох днів за умови наявності транзитного квитка.

Слід враховувати, що в деяких країнах (В’єтнам, Гана, Кувейт, Сент-Кітс, Сент-Люсія, Суринам та ін.) оформлення візи на кордоні можливе за умови "попереднього узгодження з імміграційною службою" та/або надання певних додаткових документів. Наприклад, у Непалі – копію першої сторінки паспорта, 2 фото, анкета англійською мовою.
Іноді краще оформити візу заздалегідь у консульстві.

З 1 січня 2014 року набрала чинності Угода між Кенією, Руандою та Угандою щодо впровадження єдиної візи для іноземців. Тож іноземні громадяни, у т.ч. громадяни України, можуть подорожувати Кенією, Руандою та Угандою, отримавши одну візу на кордоні або в посольстві однієї з перелічених країн. За оформлення одноразової візи для подорожі трьома країнами терміном до 90 днів стягується збір у розмірі 100 доларів США.

В’їзд у деякі арабські країни неможливий за умови наявності в цьому ж паспорті візи Ізраїлю.

Реклама:

Головне сьогодні