Сенцову висунули ще одне звинувачення

— 2 лютого 2015, 15:49

Про це в понеділок повідомляє сайт "Открытая Россия".

За їх даними, постанова про нове звинувачення Сенцову вручили співробітники СІЗО "Лефортово", де він утримується з кінця травня минулого року.

Адвокати кінорежисера повідомили, що весь минулий тиждень їм не вдавалося додзвонитися до слідчого і дізнатися подробиці нового звинувачення.

Запобіжний захід Сенцову продовжено до квітня 2015 року.

Слідство вважає українського кінорежисера, який до арешту проживав у Криму, громадянином Росії і не допускає до нього українського консула в Москві Геннадія Брескаленко.

У справі щодо так званого "кримського тероризму", крім Олега Сенцова, заарештовано ще трьох жителів Сімферополя: Олександра Кольченка, Олексія Чірнія, Геннадія Афанасьєва. Останній був засуджений на 7 років позбавлення волі 17 грудня Московським міським судом. Справа слухалася в особливому порядку за зачиненими дверима.

Чірній - єдиний з трьох засуджених фігурантів цієї справи, у кого немає адвоката за угодою. Його інтереси представляє захисник, призначений слідством.

За інформацією "Открытой России", Чірній просив українського консула допомогти йому з пошуком адвоката за угодою. Поки консул такого адвоката Чірнію не надав.

"Є ймовірність, що справу Чірнія, оскільки він визнав свою провину і дав свідчення на Олега Сенцова, може бути виділено в окреме провадження і, подібно до справи Геннадія Афанасьєва, слухатимуть її у закритому режимі. У такому випадку і Афанасьєв, і Чірній виступатимуть на основному процесі у "кримській справі" як головні свідки звинувачення", - йдеться у повідомленні.

У такому випадку на лаві підсудних опиняться лише Сенцов і Кольченко, які не визнають своєї провини в тероризмі, сказано в ньому.

Як відомо, Сенцов був затриманий російськими спецслужбами в Сімферополі 11 травня 2014.

Російська влада звинувачує Сенцова і ще трьох українських активістів у підготовці терактів у Криму.

Правозахисники і прихильники кінематографіста вважають його політв'язнем, який постраждав за свої переконання.

"Открытая Россия" - громадський мережевий рух, створений з ініціативи російського опозиціонера Михайла Ходорковського.

Все про: Сенцов, Росія

Реклама:

Головне сьогодні