"Яндекс" пожалівся на Google до ФАС Росії

— 18 лютого 2015, 12:18

Про це йдеться в повідомленні компанії, яке цитує Lenta.ru.

Російський пошуковик стурбований тим фактом, що Google "може ставити будь-які обмеження - аж до заборони на співпрацю з конкуруючими сервісами" через своє домінування на ринку завдяки операційній системі Android, на якій працює велика частина мобільних пристроїв у світі - більше 84 відсотків продажів всіх пристроїв у світі і 86 відсотків в Росії, йдеться в повідомленні.

"Доступ до ключових компонентів платформи, зокрема - до магазину додатків Google Play, без якого практично неможливо продавати пристрої на Android, виробники можуть отримати тільки на умовах Google", - зазначає компанія.

Більше того, за словами директора зі зв'язків з громадськістю "Яндекса" Очира Манджикова, необхідно відокремити операційну систему Android від пошуку Google та інших користувальницьких сервісів, зокрема пошук, карти, пошта та інше. Він пояснює це тим, що у разі відмови "просувати на своїх пристроях сервіси Googlе, зокрема встановлювати за замовчуванням пошук Google, вони можуть позбутися доступу до компонентів платформи Android, від яких залежить успішність їх смартфонів".

"Ми вважаємо, що у виробників повинен бути вибір - який пошук за замовчуванням буде встановлений на їх смартфонах і планшетах, і взагалі які сервіси їм встановлювати. Установка сервісів для користувачів не повинна бути пов'язана з наданням Google Mobile Services і Google Play. І вже тим більше компанія Google не повинна забороняти передустановку додатків конкурентів", - говорить Манджиков.

Як відзначає компанія, в 2014 році Google заборонив предустановку всіх сервісів "Яндекса" на мобільних пристроях Fly, Explay та Prestigio.

"Велика ймовірність, що Google продовжить таку практику. У зоні ризику не тільки "Яндекс", але й інші великі розробники, послуги яких конкурують з продуктами Google, і інші виробники пристроїв, які можуть втратити можливість вибирати найбільш привабливі варіанти передустановки сервісів. У кінцевому результаті страждають інтереси користувачів", - зазначають у "Яндекс".

На даний момент Єврокомісія займається розслідуванням ситуації з домінуванням Google на Android. "Яндекс" також бере участь у європейському процесі.

Реклама:

Головне сьогодні