Сильні, незламні, сексуальні: колишні вояки, які втратили кінцівки, взяли участь у незвичному фотопроекті

— 25 вересня 2015, 17:13

Поект американського фотографа Майкла Стоукса розпочався в 2012-му, коли він познайомився з 26-річним Алексом Мінскі, колишнім морським піхотинцем, нагородженим "Пурпуровим серцем".

Про це пише The Daily Mail.

Вантажівка Алека підірвалася на міні в Афганістані. Чоловік дістав тяжкі травми, зокрема втратив частину ноги. Він повернувся додому героєм – героєм, який страждав на депресію та алкоголізм. Мінскі не здався, він витяг себе з прірви та почав знову відвідувати спортзалу. Так він познайомився з фітнес-фотографом Стоуксом.

Як пригадує фотограф, Алекс не виглядав похмурим та сумним. Сидячи в своєму інвалідному візку, він позував гордо, демонструючи сталеві м'язи та татуювання.

"…Він був сильний, був цільний. Тож я подумав, я зніму його так, як зняв би, якби він не був після ампутації", - поділився Стоукс.

ВІДЕО ДНЯ

Як підкреслює він, неправильно казати, що ці фотосесії піднімають ветеранам самооцінку, дозволяють їм знову відчути себе привабливими. Усі його герої – сильні, впевнені в собі люди, котрі загоїли свої душевні рани та готові відкритися світу.

"Я не повертаю їм упевненість у собі. Вона у них уже є", - сказав він "MTV News".

На думку фотографа, люди в першу чергу бачать на його світлинах красивих людей, а вже потім звертають увагу на їхнє каліцтво. Одначе ці фотографії – дещо значно глибше за еротику.

"Ви бачите ветеранів або у трунах, або коли вони повернулися неушкодженими. А такі особисті фотографії демонструють аспект життя ветеранів, який не показується людям. Це – візуальне нагадування про ціну, яку заплатила наша країна", - додав Стоукс.

Вийшло вже дві фотокниги з його світлинами, а нещодавно завдяки Kickstarter Стоукс знайшов кошти й на третю. Вона зватиметься "Завжди вірні", і в ній уперше з'являться фото жінок.

Нагадаємо, кінематографісти Babylon'13 зняли фільм про тренування з тактичної медицини українських військових. У них беруть участь ветерани АТО, котрі втратили кінцівки.

Як відомо, торік волонтери випустили календар із фотографіями легендарних "кіборгів" - захисників донецького аеропорту.

Реклама:

Головне сьогодні