Українська правда

Вагітність – не перешкода: жінки влаштували флешмоб проти стереотипів та дискримінації

3 грудня 2015, 17:25

Обурена Саманта написала про цей прикрий інцидент у соцмережах, бажаючи привернути увагу людей до дискримінації, якої постійно зазнають на роботі майбутні мами.

Вона надала скрін листа, який їй надіслали організатори конференції. Вони написали що, "без великого ентузіазму ставляться до того, щоби брати на себе ризик за її здоров'я та змушувати її летіти до Брюсселя на  великому терміні вагітності".

Про це пише Mashable.

Декомбел процитувала операційного директора Facebook Шеріл Сандберг, котра колись зауважила, як багато жінок відмовляються від кар'єри ще до того, як їм настане час іти у декрет – через провину, яку почувають, намагаючись поєднати ці дві опції, що, здається, суперечать одна одній.

"…Вони пересідають на заднє сидіння під час прийняття важливих рішень і тиснуть на гальма своєї кар’єрної перспективи ще до того, як будуть змушені це зробити, через що як вони повертаються на роботу, вони вже в програші", - зазначила Декомбел.

"Я не збираюся тиснути на гальма своїх амбіцій, доки не мушу цього робити, і я б хотіла закликати всіх подумати про те, чому ми покладаємо цей тягар провини на дослідниць, котрі хочуть мати і кар’єру, і сім'ю", - написала вона.

Пост Декомбел дав старт для флешмобу #7monthsawesome. Під цим тегом жінки розміщують фото того, що вони робили у 7 місяців вагітності – вели заняття з зумби, працювали в лабораторіях, лазили по скелях та виступали на сцені.

Мета цього "онлайн-шторму" – показати всім, що розглядати вагітність як якусь перешкоду, котра заважає професіоналу бути професіоналом – це неправильно.

Водночас під час обговорення в соцмережах #7monthsawesome пролунала думка, що є жінки, котрим під час вагітності дійсно треба берегтися, дотримуватися постільного режиму тощо – і це не привід вважати менш дивовижними їхні 7 місяців.

Проте з іншого боку, нормою є саме вагітність без ускладнень, і чи летіти майбутній мамі в Брюссель/лізти в гори/йти до лабораторії – це справа виключно її та її лікаря.

Між іншим, історія Саманти Декомбел начебто закінчилася добре: Єврокомісія у Twitter перепросила в неї та у  #7monthsawesome за це непорозуміння.

Нагадаємо, торік хвилю обурення в ЗМІ та соцмережах спричинив Нобелівський лауреат, біохімік Тім Хант. Він заявив, що має "складнощі" з жінками-науковцями – мовляв, ті закохуються і плачуть у лабораторіях.

Сексистський вислів коштував серу Тіму його посади почесного професора Університетського коледжу Лондона.