Керівники ВНЗ нестимуть відповідальність за фізкультуру у вишах та звітуватимуть перед вченою радою

— 7 грудня 2015, 16:36

Як йдеться у повідомленні відомства, ними передбачено віднести додаткові види робіт викладачів фізичного виховання до основного обсягу педагогічної діяльності та встановити персональну відповідальність керівника ВНЗ за розвиток фізичного виховання та щорічний звіт перед Вченою радою навчального закладу.

Так, з цього питання вже підготовлені пропозиції до форми контракту з керівником державного ВНЗ.

Робоча група з розробки методики створення стандартів вищої освіти нового покоління готує включення до переліку загальних компетентностей здатності використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя, формування здоров’я людини, а також відповідних результатів навчання.

У середині 2015 року Міністерством освіти і науки, Міністерством молоді та спорту, Міністерством оборони та Міністерством охорони здоров’я за участю народних депутатів України, секретаріату Кабінету Міністрів України було створено міжвідомчу робочу групу з модернізації фізичного виховання студентів у вищих навчальних закладах України.

Одним з результатів її роботи стало напрацювання Рекомендацій щодо організації фізичного виховання у вищих навчальних закладах, які створюють умови збереження та розвитку фізичного виховання у вищих навчальних закладах в умовах набуття ними академічної автономії.

Раніше Міністерством освіти і науки було надано рекомендації щодо організації фізичного виховання у вищих навчальних закладах. Відповідний лист отримали керівники ВНЗ.

Рекомендації МОН містять базові моделі та форми викладання фізичної культури в університетах. Зокрема, виші відповідно до рекомендацій міністерства, можуть використовувати секційну, професійно орієнтовану, традиційну (збереження фізичного виховання в якості обов’язкової дисципліни) або індивідуальну форму роботи у напрямі організації фізичного виховання).

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні