"Велику українську енциклопедію" спочатку викладуть онлайн

— 12 лютого 2016, 13:36

Її будуть постійно доповнювати, повідомила директор ДНУ "Енциклопедичне видавництво", заступник голови Головної редакційної колегії ВУЕ Алла Киридон.

Друкована версія енциклопедії повністю побачить світ до 2026 року.

"Пріоритет ми робимо зараз на електронній версії "Великої української енциклопедії". Вона з'явиться вже цьогоріч. І формуватиметься не за томами відповідно до алфавіту. Ми змінили принцип, бо застаріває інформація першого тому на "А". Ідея така, що в електронному варіанті мають бути 10-20% термінів від "А" до "Я" з усіх напрямків", – сказала Киридон.

Фото зі сторінки Великої української енциклопедії у Facebook

За її словами, наразі визначена загальна кількість статей – 70 тисяч, але їх кількість може зрости до 100 тисяч.

До друкованої версії, з огляду на формат енциклопедії, враховуючи обсяг і якість матеріалів, увійдуть не всі статті з електронного варіанту, який може не обмежувати себе обсягами.

"Ми прагнемо, щоб на одне гасло було кілька авторів – з різними підходами, різними інтерпретаціями. Потім оприлюднимо цей варіант, проведемо обговорення. Як результат дискусії матимемо якісний продукт, найкращий варіант увійде в друковану ВУЕ", – цитує директора "Укрінформ".

Алла Киридон. Фото memory.gov.ua

"Нині йдуть переговори про спільну співпрацю з Вікімедіа. Ми будемо розміщати там статті і використовувати їхню платформу", – додала Киридон.

Директор "Енциклопедичного видавництва" також уточнила, що автори статей працюватимуть без гонорарів, держава не має на це коштів.

"Це складна наукова праця, але праця заради престижу і заради самої України", – сказала вона.

Логотип "Великої української енциклопедії"

Спочатку "Велика українська енциклопедія" у двох версіях – електронній та друкованій – задумувалася як проект з 2013 до 2020 року.

У січні 2015 року указом президента термін видання було пролонговано до 2026 року.

"Останні п'ять років, із 2021 по 2026, після апробації матеріалу, планується присвятити виданню друкованої версії аби не змінювалися конотації й акценти і ми мали продукт якісний. До кінця 2026 року енциклопедія має бути видана повністю. Поки що ми орієнтуємося на 30 томів. І плануємо видавати по 6 томів на рік", – зазначила Киридон.

Реклама:

Головне сьогодні