Німецьких жінок змусять називати ім'я біологічного батька позашлюбної дитини

— 30 серпня 2016, 14:30

Нововведення сколихнуло німецьке суспільство, де навіть у злодіїв питають дозволу, перш ніж опублікувати їхні імена у газетах, пише The Telegraph.

Новий документ уже назвали "законом дітей зозулі", оскільки позашлюбних дітей у Німеччині називають "зозулиними".

Міністр юстиції Німеччини Хайко Маас вважає, що закон полегшить вирішення питання, хто нестиме відповідальність за виплату аліментів.

Жінки будуть зобов'язані надати інформацію про чоловіка, "який брав участь у процесі запліднення" на вимогу партнера, який платить аліменти на утримання дитини.

"Ми повинні запропонувати більш законний захист від фіктивних звернень за виплатами на позашлюбних дітей, – говорить Маас.

ВІДЕО ДНЯ

Мати повинна мати право зберігати мовчання тільки якщо є серйозні причини не називати імені біологічного батька".

[L]Суд визначатиме, чи жінка має дійсно вагомі причини утаємничувати ім'я батька своєї дитини.

У проекті закону також ідеться що не давати цієї інформації можна лише у "недобросовісних" ситуаціях. Не зрозуміло тільки, яке покарання передбачене для тих, хто відмовиться оприлюднювати імена.

Згідно із законодавством "несправжній батько" зможе отримувати допомогу на дитину від біологічного батька до 2 років.

Основою для нового закону стала подія 2015 року, коли вищий суд Німеччини закликав посилити права "несправжніх батьків".

У випадку, про який ідеться, чоловік подав до суду після того, як його дружина зізналася, що він не є біологічним батьком їхньої дитини. Пара одружилася, коли жінка була вагітна.

Чоловік звернувся до суду, щоб змусити розкрити ім'я колишнього коханця невірної.

Жінка у відповідь пішла до конституційного суду, який виніс рішення, що немає закону, відповідно до якого вона зобов'язана оприлюднювати цю інформацію.

Суд визначатиме, чи жінка має дійсно вагомі причини утаємничувати ім'я батька своєї дитини. Фото IuriiSokolov/Depositphotos

Німецькі соціологи також провели дослідження, за результатами яких від 2% до 10% дітей ростуть із розумінням того, що їхній тато не є біологічним родичем.

У квітні суди Німеччини ухвалили, що діти не можуть змусити людей, яких вони вважають своїми біологічними батьками, пройти тест на ДНК. Вони можуть зобов'язати пройти тестування тільки своїх законних батьків.

Реклама:

Головне сьогодні