Січневий "NatGeo" уперше вийде з дитиною-трансгендером на обкладинці

— 19 грудня 2016, 14:50

Вибір видання пояснила його головна редакторка Сюзан Гольдберг.

"Ми присвятили номер питанням гендеру у часи, коли погляди на стать швидко змінюються. Багато людей говорять про Ейвері Джексон, 9-річну дівчинку з Канзасу, яка стала першою людиною-трансгендером, яка з'явилася на обкладинці "National Geographic", – написала Гольдберг.

Перед виходом нового номера, команда журналу розмістила світлину з Ейвері у профілях Instagram, Facebook і Twitter, спровокувавши 10 тисяч читачів висловлювати свої думки з цього питання.

Погляди розділилися – творці "NatGeo" побачили і дописи вдячності та гордості, і люті відгуки. Багато хто погрожував навіть скасувати підписку на видання.

[L]Ейвері Джексон зі своїх 9 років відверто говорить про свою гендерну роль останні 4 роки. Дитина народилася хлопчиком.

Її мама веде YouTube-канал, де публікує відео на тему трансгендерності, дає поради іншим батькам, яких спіткала схожа історія. Крім того, на каналі є кілька відео, де Ейвері сама розповідає про те, як зрозуміла, що вона – дівчинка.

Ейвері розповідає, що коли була в дитячому садку, постійно одягала сукні й тішилася цьому.

Побачивши перші прояви у дитини, батьки звернулися до лікаря. Тепер 9-річна мала пригадує: "він сказав, що все буде добре, тільки батькам потрібно дозволити мені бути дівчинкою".

Батьки решти дітей переймалися щодо того, що у компанії їхніх нащадків є дитина-трансгендер. Тоді Ейвері припинила ходити у садок – "мені важливіше було бути собою, навіть якщо коли довелося втратити всіх друзів".

"Найкраще з того, що я дівчинка, – мені більше не треба прикидатися хлопчиком", – говорить Ейвері.

Реклама:

Головне сьогодні